LUBUSKIE:UCZELNIA:

Disco polo na Podlasiu, e-sport w Lubuskiem? „Zastanawiamy się nad tym”

W liceum w podlaskim Michałowie powstanie klasa estradowa, nazwana już powszechnie „klasą o profilu disco polo”. To sposób na przyciągnięcie nowych uczniów do szkoły. A jaki pomysł mógłby „chwycić” w Lubuskiem? Jest propozycja, by zająć się e-sportem, ale na uniwersytecie.

– Powiem szczerze, że się nad tym zastanawiamy – mówi dziekan Wydziału Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego, prof. Marcin Mrugalski.

Wsparliśmy jedną z drużyn e-sportu. Mamy też propozycję objęcia patronatem jednej klasy informatycznej. Powiem tak: wolałbym się koncentrować głównie na programowaniu tych gier niż na graniu, ale to zależy od młodzieży. Jeżeli będzie taka potrzeba i wola, to się zastanowimy.prof. Marcin Mrugalski

E-sport polega na rywalizacji w grach komputerowych, niekoniecznie o tematyce sportowej. Na świecie odbywają się turnieje e-sportowe. Gry wykorzystywane do zawodów to np. „League of Legends” lub „Counter Strike”. W Polsce jest około miliona graczy e-sportowych. Od 2016 r. w naszym kraju istnieje Stowarzyszenie Sportów Elektronicznych.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X