LUBUSKIE:

Dekalog Nowoczesnej i prawybory w PO pomysłem na miejsca w samorządzie

Wspólny start w tegorocznych wyborach samorządowych partie zapowiadały już wcześniej. Teraz następne szczegóły współpracy ujawniają ich lokalni szefowie.

Senator Waldemar Sługocki, przewodniczący lubuskich struktur Platformy Obywatelskiej, zwrócił uwagę, że koalicja z Nowoczesną to plan na wybory we wszystkich samorządach wojewódzkich w Polsce. W Lubuskiem partie chcą dodatkowo starać się o miejsca na niższych szczeblach władzy lokalnej.

Z panem posłem Pawłem Pudłowskim już od wielu miesięcy współpracujemy, rozmawiamy o różnych scenariuszach. Ale w każdym z nich kreśliliśmy wspólną drogę w wyborach samorządowych na ziemi lubuskiej. Naszym priorytetem są oczywiście wybory do sejmiku, ale chcemy kooperować także na poziomie powiatowym i na poziomie poszczególnych jednostek samorządu terytorialnego.Waldemar Sługocki

Przed wyborami do sejmiku PO i Nowoczesna opracują wspólny program wyborczy oraz listę kandydatów. W takim samym porozumieniu mają wystawić osoby do rad powiatów i gmin.

Jeśli chodzi o program, mamy zidentyfikowane jako Nowoczesna 10 punktów, na których chcielibyśmy się skupić. Wiem, że Platforma Obywatelska również ma opracowany swój własny program. Wybraliśmy osoby, które będą zajmowały się połączeniem tego programu. Chcielibyśmy zaproponować Lubuszanom wspólny program na wybory samorządowe. Naszym celem jest zbudowanie koalicji, która będzie rządziła województwem. Tak chcemy się przygotować, by zobaczyli państwo program na miarę państwa marzeń i naszych możliwości.Paweł Pudłowski

Zespołem ds. programu wyborczego PO kierowała marszałek Elżbieta Polak. W jego skład weszli: burmistrz Krosna Odrzańskiego Marek Cebula, poseł Krystyna Sibińska i starosta powiatu słubickiego Marcin Jabłoński. Ugrupowanie chce jeszcze przedstawić program na konsultacjach społecznych z Lubuszanami.

Co do kandydatów, senator Sługocki poinformował, że koalicjanci są gotowi na nowe, niekoniecznie partyjne twarze. – Zapraszamy te wszystkie podmioty działające w sferze publicznej, które mają odmienne spojrzenie na rzeczywistość, którą kreują rządzący. Naszą ofertę adresujemy zarówno do partii, jak i ruchów miejskich czy też stowarzyszeń i nieformalnych grup obywatelskich działających na rzecz dobra publicznego – wyjaśnił szef lubuskiej PO.

Szefowie obu partii wspomnieli, że z czasem dowiemy się, kto powalczy o fotel prezydenta Zielonej Góry. Najpierw jednak prawybory w PO. – Wtedy dopiero, kiedy poznamy ewentualnego kandydata ze środowiska Platformy Obywatelskiej, będziemy wspólnie z panem Pudłowskim rozmawiać – ogłosił Waldemar Sługocki.

Prawybory mają odbyć się najpóźniej na początku marca.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: