LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Czekasz na wizytę do specjalisty, a może nie masz problemów z leczeniem? Odpowiedz w ankiecie NFZ

Co jest mocnym, a co słabym punktem opieki zdrowotnej w naszym województwie? Na ten temat będą mogli wypowiedzieć się mieszkańcy, którzy wezmą udział w badaniu „Lubuski Indeks Zdrowia”. Przygotował je regionalny oddział Narodowego Funduszu Zdrowia i Urząd Statystyczny w Zielonej Górze.

Udział w badaniu jest dobrowolny. Elektroniczną ankietę z pytaniami znajdziemy na stronie NFZ.

Interesuje nas ocena z każdego powiatu. Zachęcamy każdą osobę, która chciałaby wyrazić opinię na temat opieki zdrowotnej, z jaką spotyka się na co dzień w swoim powiecie. Dane, które będą przekazane od każdej osoby za pośrednictwem ankiety, będą zawierały istotny wkład do ogólnej oceny. Zachęcamy – jest to tylko 10 pytań, nie zabiorą państwu dużo czasu, a dane zawarte w tych ankietach, które otrzymamy, będą dla nas bardzo istotne.

Pytania dotyczą m.in. wyposażenia placówek medycznych i czasu oczekiwania na wizytę. Dane, które NFZ zbierze od pacjentów, opracuje Urząd Statystyczny. Na podstawie odpowiedzi w ankiecie przygotuje m.in. informacje o opiece medycznej nad seniorami i dziećmi. Przedstawi je w raporcie.

Z jednej strony dotyczą tzw. potencjału społecznego, czyli informacji, które są związane przede wszystkim z występowaniem trudnych dla systemu zdrowia kategorii osób: seniorów, dzieci, młodych matek. Druga kategoria dotyczy dostępności usług medycznych w różnym zakresie. Trzecia kategoria to zachorowania. Dotyczą głównie kilku najważniejszych chorób, które przez ostatnie lata w największym stopniu generują zgony. To choroby nowotworowe, cukrzyca, choroby psychiczne i choroby układu krążenia.

Raport „Lubuski Indeks Zdrowia” pomaga dostosować usługi medyczne do potrzeb pacjentów. Pierwszy taki dokument powstał w minionym roku. Wówczas co drugi ankietowany ocenił system ochrony zdrowia jako dobry lub bardzo dobry. Wyniki badania można znaleźć na stronie lubuskiego oddziału NFZ.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: