LUBUSKIE:

Do Czech trasą S3? Teraz nie, ale Lubuskie będzie próbować

Województwo lubuskie poszerza swoje międzynarodowe kontakty. Już w grudniu radni województwa wyrazili chęć współpracy z Czechami. W lutym zostanie podpisana umowa między naszym regionem a Krajem Libereckim.

Kraj Liberecki będzie reprezentował jego hetman, Martin Puta. Porozumienie określi kierunki wspólnego rozwoju regionów. Projekty transgraniczne służą m.in. poprawie jakości życia ich mieszkańców i integracji. O szczegółach mówi Radosław Brodzik, dyrektor Biura Współpracy Zagranicznej i Europejskiej Współpracy Terytorialnej.

Mamy nadzieję, że już w lutym dzięki tej umowie będziemy mogli bardzo mocno zacieśnić te kontakty. I to zarówno w zakresie wymiany kulturalnej, informacyjnej, naukowej, ale również wspólnych działań na rzecz rozwoju sieci kolejowych czy poprawy jakości połączeń.Radosław Brodzik

Brodzik dodał, że województwo nie jest skomunikowane z południowym sąsiadem poprzez trasę S3. Pomimo tego Czechy to częste miejsce wizyt Lubuszan. Dlatego władze regionu będą starały się poprawić dostępność transportową.

Przedstawiciele Kraju Libereckiego zostali również zaproszeni na Święto Województwa Lubuskiego, które odbędzie się 23 czerwca.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: