LUBUSKIE:POLSKA I ŚWIAT:ZIELONA GÓRA:

Czas na satyryczny konkurs rysunkowy

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida zaprasza na kolejną edycję Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny. Będzie to już jego 23 odsłona. Jak zawsze, konkurs odbywa się w formule otwartej, czyli udział w nim może wziąć każdy. 

Tematyka konkursu na rysunek satyryczny jest co roku inna. Tym razem, nie przez przypadek, padło na maskę.

Jest to taki temat myślę, że na czasie, biorąc pod uwagę obecną pandemię koronawirusa. Ale nie tylko. Bo jest on też on wielowymiarowy i wieloznaczny. Może być różnie interpretowany. Zarówno w naszym kraju, jak i na świecie. Anna Urbańska

 

A to oznacza, że prace konkursowe nie muszą wcale dotyczyć masek, noszonych podczas pandemii. Wszystko zależy od inwencji twórczej uczestników. Szansę na zdobycie nagrody i popisanie się swoimi umiejętnościami mają tutaj zarówno osoby zajmujące się rysunkiem zawodowo, jak i amatorzy.  Prace konkursowe można wysyłać do końca maja.

Prace nadsyłamy na adres biblioteki. To jest dowolna ilość, wykonana dowolną techniką. Warunkiem jest to, żeby ta praca była oryginalna. Niewydrukowana, a oryginalna. Podpisana. Karta zgłoszeniowa dołączona. Czekamy później na obrady jury, które są w czerwcu. Wtedy ogłaszamy głównych zwycięzców. W późniejszym terminie przyznawane są nagrody specjalne. Maria Radziszewska

 

Jest jeszcze jeden istotny warunek uczestnictwa w konkursie – udział w nim mogą wziąć wyłącznie osoby nienagrodzone we wcześniejszych edycjach. Współorganizatorem projektu jest Zielonogórski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: