LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Co zrobić z choinką po świętach?

Święta, święta i…  i co teraz zrobić z choinką? Jeśli była kupiona w doniczce możemy posadzić na ogrodzie. Wyrośnie z niej piękne drzewo. Jeśli kupiliśmy ściętą możemy wystawić przed dom.

Zakład Gospodarki Komunalnej w Zielonej Górze już po raz trzeci zorganizował akcję odbierania choinek od mieszkańców Zielonej Góry. W tym roku Ekopatrol wyruszył do miasta 9 stycznia. Mówi Agnieszka Miszon z ZGK:

Zebraliśmy kilkadziesiąt ton choinek. Cieszymy się, że zielonogórzanie nam zaufali. Wiele choinek zostało do nas przywiezionych. 

Ideą jest aby zebrane od mieszkańców choinki nie trafiły na wysypisko śmieci a zostały po raz drugi wykorzystane.

Akcję oceniam bardzo pozytywnie. Postanowiliśmy wykorzystać zrębki. Jesteśmy zadowoleni, przyjechaliśmy już po raz drugi. To świetny pomysł. Można bez problemu pozbyć się choinki. 

Choinek z roku na rok jest coraz więcej dlatego Zakład Gospodarki Komunalnej część z nich przekazał zwierzętom Jeśli nie zdążyliście wystawić swojej choinki na czas, wystarczy przywieźć ją do punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, gdzie przez cały rok odbierane są m.in odpady zielone.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: