LUBUSKIE:

Co z wydatkami na walkę z wirusem? Marszałek znów dementuje informacje wojewody

Między lubuską marszałek a wojewodą wciąż toczy się spór o wsparcie w walce z koronawirusem. Elżbieta Polak odniosła się do ostatnich zarzutów Władysława Dajczaka. „Działania pani marszałek są takie trochę propagandowe. Jest fantazjowanie i podawanie nieprawdy. Gdyby była przygotowana do współpracy, a tak wszyscy wiedzą, że ma potrzebę samouwielbienia” – powiedział wojewoda w środę na antenie Radia Index.

– Pan wojewoda twierdzi, że fantazja pani marszałek jest nieograniczona. Z tym się zgadzam. Natomiast nie zgadzam się z tym, że podaję nieprawdę – odpowiedziała Elżbieta Polak.

Przeznaczyliśmy do tej pory na walkę z koronawirusem ponad 104 miliony. Pan wojewoda mówi, że to nic nie znaczy, co robi samorząd, ponieważ rząd corocznie przeznacza aż 2 miliardy 400 milionów złotych na służbę zdrowia w województwie lubuskim. Ale proszę państwa, to właśnie wojewoda manipuluje cyframi. To są środki lubuskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia na leczenie Lubuszan, na wszystkie procedury, które są wykonywane, a nie na walkę z pandemią.

Jak podał dyrektor lubuskiego oddziału NFZ, na walkę z pandemią trafiło 9 milionów złotych. Poza tym marszałek Polak poinformowała, że wojewoda złożył wniosek o kontrole finansową w urzędzie marszałkowskim.

Do sprawy wsparcia dla szpitali odniosła się również posłanka Katarzyna Osos. Wspomniała o interpelacji, którą wystosowała w styczniu.

Dostałam odpowiedź 19 lutego, jakie działania w tym czasie podejmuje Ministerstwo Zdrowia. To były dwa działania – nadzór nad podróżnymi, a także uczą, jak zachować prawidłową higienę rąk. Nie było w tej odpowiedzi żadnej informacji na temat planowanych zakupów, że są już dostarczone, że mamy w Agencji Rezerw Materiałowych zabezpieczone środki ochrony dla służby zdrowia.

Aby wesprzeć lubuskie szpitale w walce z koronawirusem, samorząd między innymi przekierował środki z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: