LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Co w Szpitalu Uniwersyteckim? Trwa termomodernizacja, niebawem oddział intensywnej terrapii

Sporo dzieje się teraz, sporo dziać się będzie niebawem. Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze w wielu miejscach przypomina teraz plac budowy. A to ze względu na realizowane duże inwestycje.

Tak jak informowaliśmy przed kilkoma dniami ruszyły prace związane z termomodernizacją placówki. O realizowanych zadaniach mówi nam Elżbieta Polak – marszałek województwa lubuskiego:

Nie tylko budujemy Centrum Matki i Dziecka. Również rozpoczęliśmy termomodernizację za 50 milionów złotych również ze środków unijnych. Obejmie ona prawie wszystkie budynki

To nie jedyna inwestycja związana ze Szpitalem Uniwersyteckim. Już niebawem ruszy modernizacja oddziału intensywnej terapii.  – Czekamy na zielone światło z ministerstwa zdrowia – dodaje Elżbieta Polak:

Pewne są już środki i Komisji Europejskiej na to zadanie. Czekamy na uzgodnienia z ministrem zdrowia. To zmiana fundamentalna dla naszego szpitala. 

Inwestycja warta jest prawie 30 milionów złotych, a środki w większości pochodzą z Unii Europejskiej. Warto dodać, że – tak jak wspominaliśmy  – Urząd Marszałkowski wspólnie z Urzędem Miasta realizuje budowę parkingu wielopoziomowego.

Zależy nam na tym, by szybko procedować i nie czekać długo na pozwolenia. W ramach rewitalizacji zamierzamy poprawić architekturę wewnątrz budynku. Chcemy zrobić jak najwięcej, nie tylko parking. 

Dodajmy, że parking znajdzie się przed wyjazdem ze szpitala na ulicę Waryńskiego. Będzie miał prawie 300 miejsc.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: