LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Co słychać w schronisku dla bezdomnych zwierząt?

Ma być nowoczesne i zyskać zupełnie nową jakość. Już w przyszłym roku rozpoczną się prace w schronisku dla bezdomnych zwierząt. My postanowiliśmy sprawdzić, co w tej chwili się dzieje przy ulicy Szwajcarskiej i jakie są plany na 2022 rok. 

Mimo, że najważniejsze prace zaplanowane są na przyszły rok, już w ostatnich tygodniach sporo się działo w tym miejscu. O szczegółach mówi radny “Zielonej Razem” Paweł Wysocki, pilotujący tę inwestycję.

Ja przypomnę, że współpracujemy z OTOZ Animals. W tym roku było przeznaczone na remonty już 100 tysięcy złotych. Wyremontowaliśmy dach obecnego budynku administracyjnego, został zainstalowany piec na pelet. Są też sponsorzy, którzy dostarczają im ten pelet. Zostały wymienione również okna, chcemy także zrobić elewację budynku, 

W październiku zmieniono plan zagospodarowania przestrzennego dla tego budynku. Dzięki temu miasto chce zacząć prace, aby jeszcze w drugiej połowie przyszłego roku ogłosić przetarg na realizację inwestycji.

Przystępujemy do projektu wykonawczego. Chcemy to zrobić w dwóch etapach: osobno jest projekt dla psów i kotów, plus teren rekreacyjny. W maju zakończą się prace projektowe i w drugiej połowie 2022 roku będzie można ogłosić przetarg. Chcemy, by do końca 2023 roku schronisko zostało zmodernizowane. 

Dodajmy, że schronisko będzie większe niż dotychczas. Miasto doszło do porozumienia z Lasami Państwowymi. W wyniku porozumienia powiększony zostanie wybieg dla psów. Cała inwestycja zaplanowana jest na lata 2022-23. W budżecie zaplanowano na ten cel kwotę 10 milionów złotych.

 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: