LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Co dalej z połączeniem Medkolu i szpitala? Marszałek: „jeśli nie będzie porozumienia, odstąpimy”

Sprawa planowanego połączenia Medkolu ze Szpitalem Uniwersyteckim wciąż skłania do dyskusji. Ostatnio temat pojawił się na sesji sejmiku województwa, choć nie było go w porządku obrad. Wybrzmiał jednak za sprawą przedstawicieli Medkolu oraz radnych.

Radny Zbigniew Kościk z klubu Prawa i Sprawiedliwości uznał, że sprawa powinna być poruszona przez sejmik. Sam pomysł konsolidacji dwóch placówek medycznych ocenił zaś negatywnie. W podobnym tonie wypowiedziała się Helena Hatka, również z klubu PiS.

Bardzo mnie niepokoi sprawa Medkolu. Niestety, w ostatnich latach na ochronie zdrowia bardzo wiele osób próbuje robić politykę. Czasami mam wrażenie, że na ochronie zdrowia wszyscy się znają. Ponieważ to dotyczy bardzo ważnej jednostki dla naszego województwa (bo pamiętam historię tego podmiotu), bardzo proszę, żeby w tym przypadku z dużą ostrożnością podejść do zamiarów likwidacji tego podmiotu. Bo to będzie likwidacja.Helena Hatka

Po sesji sejmiku głos postanowiła zabrać marszałek Elżbieta Polak. Wyjaśniła, że projekt uchwały o połączeniu placówek medycznych nie trafił na obrady sejmiku, ponieważ dopiero zakończył się etap jego konsultacji. Przypomniała też, z czym ma się wiązać konsolidacja Medkolu i szpitala. Marszałek jest ponadto przekonana, że połączenie placówek nie doprowadzi do utraty pracy przez część personelu przychodni.

Również gdy tworzyliśmy Szpital Uniwersytecki, kierunek lekarski, też były protesty wszystkich związków zawodowych, organizacji działających w sferze ochrony zdrowia. Obawiano się zwolnień pracowników. A dzisiaj chcę państwu powiedzieć, że szpital zatrudnił dodatkowo czterdziestu lekarzy z tytułami naukowymi, rozwija się, inwestuje, buduje Centrum Matki i Dziecka.Elżbieta Polak

Jednocześnie marszałek zapowiedziała, że nikt nie chce łączyć placówek na siłę, ale na drodze porozumienia. – Jeżeli nie uda nam się takiego porozumienia osiągnąć, odstąpimy – dodała Elżbieta Polak. W przyszłym tygodniu będzie sugerować zarządowi województwa, by nie zajmować się dalej projektem uchwały o połączeniu Medkolu ze szpitalem.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: