LUBUSKIE:

Ciemnoczołowski: termomodernizacja jest istotną inwestycją w szpitalu

Trwa remont Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. Przypomnijmy, to jedna z największych inwestycji nie tylko w naszym mieście, ale również w regionie, jeśli chodzi o lubuską służbę zdrowia. W tej chwili trwa termomodernizacja całego budynku. 

– Taka inwestycja ma olbrzymie znaczenie dla pacjentów – uważa Sebastian Ciemnoczołowski. Radny wojewódzki z ramienia Koalicji Obywatelskiej był dziś gościem programu „Region Południe”.

Sama modernizacja to jest remont wszystkich budynków szpitalnych, także tych przedwojennych – o tym trzeba pamiętać. To jest wymiana okien, drzwi, ocieplenie dachu, ścian, ale także sieci oświetlenia i montaż paneli fotowoltaicznych. To wszystko, co jest związane z niskoemisyjnością – jakie zmiany klimatyczne zachodzą w przestrzeni, to już chyba nikt nie ma wątpliwości: nie idzie to w dobrą stronę. Ta termomodernizacja wkomponowuje się w największą inwestycję, którą teraz realizujemy w szpitalu, czyli budowę Centrum Zdrowia Matki i Dziecka – to jest 112 milionów złotych.

Program „Region Południe” – w Radiu Index w każdy poniedziałek po godzinie 12.30.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: