LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Chcesz mieć wpływ na przyszłość miasta?

Chcesz mieć wpływ na to, jak wyglądać będzie w przyszłości Zielona Góra? Magistrat przystąpił do prac nad stworzeniem „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Zielona Góra”. 

To będzie całkiem nowy dokument dotyczący powiększonej Zielonej Góry. Do tej pory obowiązują dwa osobne studia – dla miasta i dawnej gminy.

Na pierwszym etapie prac miejscy planiści czekają na wnioski mieszkańców. – Trzeba pamiętać, że studium zajmuje się głównymi kierunkami w planowaniu miasta, czyli np. najważniejszymi arteriami komunikacyjnymi, przeznaczeniem określonego terenu. Na przykład, jeżeli określimy, że na jakimś terenie przeważać będzie zabudowa mieszkaniowa, to dopiero w szczegółowych planach doprecyzujemy, jaka część terenu będzie przeznaczona pod budownictwo, a ile pod las, jeżeli tam rośnie – tłumaczy wiceprezydent Dariusz Lesicki.

Wnioski należy składać w Urzędzie Miasta Zielona Góra, ul. Podgórna 22, 65-424 Zielona Góra. Można je złożyć w formie papierowej lub elektronicznej na adres: rozwojmiasta@um.zielona-gora.pl. Termin upływa 30 czerwca. 

źródło: wiadomoscizg.pl

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: