LUBUSKIE:

Centrum kultury na dawnym dworcu? Z dotacją wszystko jest możliwe!

Władze województwa lubuskiego popierają pomysły na rozwój kultury i edukacji. Dowodem są dofinansowania na projekty, które przyznano lokalnym samorządom w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Nieszablonowy plan ma gmina Deszczno w powiecie gorzowskim – chce przekształcić dawną stację kolejową w centrum kulturalno-promocyjne. Koszt modernizacji wyniesie około trzech milionów złotych, z czego blisko 2,5 miliona gmina pozyska z dotacji.

Dla nas to świetny i, można powiedzieć, dziejowy projekt. Na Stacji Kultury będzie między innymi klub seniora, biblioteka, sale multimedialne – na pewno coś innowacyjnego w naszej gminie. Druga inwestycja to remont sali wiejskiej na Osiedlu Poznańskim, sali z blisko 50-letnią tradycją. Ciekawostką jest to, że przez wiele lat istniał tam teatr amatorski. Więc ta sala wiejska połączona z teatrem to też coś innowacyjnego jak na małą wiejską gminę.Paweł Tymszan, wójt gminy Deszczno

Powiat świebodziński zainwestuje natomiast w rozwój szkolnictwa zawodowego. Dwie tamtejsze placówki oświatowe zmodernizują i doposażą swoje pracownie.

Rynek pracy bardzo szybko ewoluuje. Parę lat temu, gdy mówiono mi, że zmierza on w kierunku rynku pracownika, wydawało mi się, że ktoś plecie farmazony. Dziś mamy taką sytuację, że rzeczywiście jest to rynek pracownika. Pamiętajmy też, że w wielu zakładach pracy mamy dzisiaj siłę zewnętrzną, obcokrajowców. Sytuacja bardzo się skomplikowała, a generalnie potrzeba wysokich technologii, odpowiednio przygotowanych ludzi.Zbigniew Szumski, starosta powiatu świebodzińskiego

Dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego na projekt edukacyjny uzyskał poza tym powiat strzelecko-drezdenecki. Wszystkie zadania będą zrealizowane do 2020 roku.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: