LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Caritas przypomina: w okresie jesienno – zimowym można się schronić w ogrzewalni

Na dworze mróz, a to oznacza szybszy spadek temperatury także naszego ciała. Z myślą o osobach przede wszystkim bezdomnych Caritas Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej przypomina więc o możliwości skorzystania z ogrzewalni. Znajduje się ona przy ulicy Dworcowej.

Ogrzewalnia czynna jest siedem dni w tygodniu, od godziny 18 do 8 rano. Mówi Sylwia Grzyb, rzecznik prasowy Caritas w naszej diecezji.

Tam można nie tylko spędzić czas w ciepłym pomieszczeniu. Mogą tam także wypić ciepłą kawę lub herbatę. Jest tam też telewizor, więc mogą ten czas spędzić na oglądaniu filmów lub innych programów telewizyjnych. 

Można też poczytać, bo w ogrzewalni znajdziemy również czasopisma. Pracownicy Caritas apelują do zielonogórzan – jeśli widzicie bezdomnych, a na dworze jest zimno, przypomnijcie im o funkcjonowaniu ogrzewalni.

Też proszę państwa i apeluję – wystarczy zadzwonić na 112. I odpowiednie służby pojadą do takiej wyziębionej osoby i jeśli będzie taka możliwość to przewiozą ją w bezpieczne i ciepłe miejsce. Nie bądźmy obojętni. 

Przypomnijmy, że Caritas Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej prowadzi również noclegownię oraz schronisko dla bezdomnych mężczyzn.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: