LUBUSKIE:

Cały świat w Zielonej Górze dzięki Festiwalowi Podróżników

W czasie Święta Województwa Lubuskiego przekonamy się, że podróże niejedno mają imię. Będzie to czas odkrywania potencjału regionu, ale także samej idei podróżowania. Entuzjazm i pasję polskich globtroterów odczujemy w trakcie Festiwalu Podróżników organizowanym przez National Geographic.

Do wysłuchania historii, jakie przywiozą ze sobą odkrywcy, zachęca Agnieszka Franus, redaktor naczelna National Geographic i National Geographic Traveler:

– Tak jak województwo lubuskie ma się czym chwalić, tak samo my, Polacy, mamy się czym chwalić. Nasi podróżnicy robią rzeczy wielkie w skali świata. Jak choćby Krzysztof Starnawski – odkrywca najgłębszej podwodnej jaskini na świecie i Człowiek Roku National Geographic. Poza tym będzie Nela Mała Reporterka – fantastyczna dziewczynka, która inspiruje dzieci do tego, żeby były odważne, zwiedzały świat i uczyły się.

Festiwal Podróżników odwiedzą też uczestnicy wyprawy rowerowej na Grenlandię – Jakub Rybicki i Paweł Wicher, duet podróżniczy „Busem przez świat” oraz dziennikarz National Geographic Mateusz Waligóra.

O szczegółach festiwalu, a także o tym, co według Agnieszki Franus warto zobaczyć w Lubuskiem – w całej rozmowie.

Święto Województwa Lubuskiego – Agnieszka Franus

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: