LUBUSKIE:

Cała naprzód do Cigacic! A stamtąd barką na winnice

W porcie w Cigacicach znalazła miejsce nowa barka do przewozu turystów. Jednostka, zwodowana w czerwcu nosi nazwę „Pinot” i mieści 16 pasażerów. Czym jeszcze możemy wyruszyć z Odrzańskiej Przystani Turystycznej?

Nowa barka jest utrzymana w stylu lat 20. XX wieku. Odwzorowano ją na podstawie zdjęć z dawnych niemieckich pocztówek. Pojazd jest wykonany ze stali i napędzany 25-konnym silnikiem.

Kursujemy co weekend – w piątek, sobotę czy niedzielę w godzinach parzystych od 12:00 do 18:00. Można taką barkę wynająć na dowolną imprezę. Pływamy również do winnic w Górzykowie, można więc wysiąść z barki i tam wyruszyć, oczywiście po wcześniejszym umówieniu.Piotr Włoch, przewodnik turystów z portu w Cigacicach

Atrakcje znajdziemy również na samej barce. Przewodnicy opowiadają o historii Cigacic, a także o rzece.

Poza barkami z portu pływają galary oraz statki wycieczkowe. Obecnie stan wody nie pozwala na rejsy statkiem „Laguna”, jednak barki płyną bez przeszkód.

Nasze jednostki mają nieduże zanurzenie, raptem 35 centymetrów. Najniższy zanotowany jak dotąd stan Odry to 89, 88 centymetrów. Nie przeraża nas to, pływamy zawsze. Gorzej jest rzeczywiście z dużymi jednostkami, które potrzebują więcej wody.Piotr Włoch

Odrzańską Przystanią Turystyczną „Port Cigacice” zarządza Ośrodek Sportu i Rekreacji „Sulechowianka” w Sulechowie.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: