LUBUSKIE:SPORT:ZIELONA GÓRA:

“Błotniacy” rywalizowali w Drzonkowie

Prawie pól tysiąca zawodniczek i zawodników opanowało Drzonków. W ten weekend na terenie WOSIR-u rywalizowali “błotniacy” czyli specjaliści od kolarstwa przełajowego. 

Impreza zakończyła się sukcesem organizacyjnym przyciągając kibiców. (w ubiegłym roku ze względu na obostrzenia ich zabrakło). Na starcie stanęła cała krajowa czołówka rywalizując w sobotę w wyścigach pod nazwą “Lubuskie warte zachodu”. W niedzielę zaś “błotniacy” walczyli w poszczególnych kategoriach wiekowych w ramach Superpucharu Polski.

Wśród mężczyzn w najbardziej prestiżowej elicie triumfował pochodzący z Zielonej Góry Marek Konwa.

Startowałem rok temu, więc mam jakieś porównanie. Trasa trudna, fajnie jest na wyścigu, gorzej po. Impreza jest dobrze przygotowana. Przyjechałem odwiedzić rodziców, to krok pod kątem innych zawodów. 

Z imprezy zadowolony był prezes zielonogórskiej Trasy, organizator zawodów Leszek Dutczak:

Impreza jeszcze bardziej udana niż rok temu. Mieliśmy kibiców, rywalizacja na trasie jest pasjonująca i emocjonująca. Drzonków jest idealnym miejscem do takich zawodów, ma zaplecze, ma hotele. A w przyszłym roku składamy wniosek o mistrzostwa Polski w przełajach. Impreza na 700 osób, miejmy nadzieje, że się uda.

Za organizatorów wypada trzymać kciuki i życzyć powodzenia. Taka impreza na pewno jest Zielonej Górze bardzo potrzebna. Dodajmy, że z zawodników Trasy Zielona Góra najlepiej spisała się Rozalia Dutczak, która w swojej kategorii – juniorka młodsza – była trzecia.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: