LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Biznesplan, e-marketing i integracja po niemiecku. Nadchodzi Zachodnie Forum Gospodarcze

Startupom i działalności na niemieckim rynku będzie poświęcona tegoroczna edycja Zachodniego Forum Gospodarczego. Kilkudniowa impreza, zarówno dla przedsiębiorców, jak i osób, które myślą o założeniu firmy, odbędzie się w Zielonej Górze i Nowej Soli.

Elementem forum będzie MB Startup Day – całodniowe warsztaty i prelekcje. Przyszli biznesmeni dowiedzą się, jak wygląda proces zakładania firmy.

Nawet nie tylko chodzi o to, jak założyć firmę, tylko jak na przykład stworzyć biznesplan, jakich kompetencji potrzebuje człowiek, który zakłada firmę, z czym się musi mierzyć, właśnie w rozumieniu tych kompetencji. Odnosimy się do e-marketingu, mamy świetnego prelegenta. To Błażej Katarzyński – człowiek, który chyba zjadł zęby na e-marketingu. Będzie Katarzyna Włoskiewicz, trener biznesu, która opowie o kompetencjach. Ja będę miała przyjemność mówić o sprzedaży – o tym, jak sprzedać siebie i własny produkt.Małgorzata Bieniaszewska, właścicielka firmy MB Pneumatyka w Sulechowie

Nowa Sól będzie za to miejscem Zachodniego Kongresu Innowacji. Gościem spotkania będzie m.in. „ojciec polskiego grafenu”. O kim mowa?

Pan profesor Włodzimierz Strupiński oraz Politechniki Wrocławskiej to jest ten człowiek, który opatentował przemysłową produkcję grafenu i zaraz potem został zwolniony z pracy. Opowie o tym, jak wygląda transfer technologii, również z młodych firm, do dojrzałego przemysłu. Bardzo się cieszę, z tego przyjazdu, ponieważ jest to człowiek z pierwszych stron gazet w zakresie badań i rozwoju.Łukasz Rut, dyrektor ds. promocji i rozwoju Parku Interior w Nowej Soli

Pozostali nowosolscy prelegenci to prezes fundacji Startup Poland, Julia Krysztofiak-Szopa oraz dr Jacek Adamski, szef sieci Aniołów Biznesu, działającej przy Konferderacji Lewiatan. Eksperci wystąpią w ramach panelu, który będzie dotyczył współpracy dojrzałego biznesu z nowymi firmami.

Luźniejszą atmosferę na forum zapewnią spotkania integracyjne, m.in. Business Mixer w Grape Town Hotel w Zielonej Górze.

To nasze spotkanie networkingowe cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. W ubiegłym roku liczba zgłoszeń przewyższyła liczbę miejsc. To także prezentacje firm, czyli możliwość rozpowszechnienia swojego wizerunku podczas tak prestiżowego wydarzenia jak forum. To także integracja, czyli Lubuski Oktoberfest – coś, czego w naszym regionie nie było. W tym roku spotykamy się w klubie Fabryka, właśnie w takim luźnym klimacie, który na pewno służy inicjowaniu kontaktów biznesowych.Joanna Zielińska, dyrektor biura Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej

Zachodnie Forum Gospodarcze w Zielonej Górze i Nowej Soli odbędzie się między 2 a 4 października. Program wydarzenia jest dostępny na stronie forum.opzl.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: