LUBUSKIE:

Biznes i społeczna wrażliwość – czy to się łączy? W Lubuskiem bardzo dobrze!

Pojęcie społecznej odpowiedzialności biznesu jest dziś ważne dla wielu firm. Ich pracownicy angażują się w wydarzenia charytatywne, dbają o przyrodę czy pomagają rozwijać zdolności Lubuszan. Wszystkie te działania łączy aktywność na rzecz lokalnej społeczności. Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej uważa, że takie akcje warto dostrzegać i nagradzać.

Dla przedsiębiorstw otwartych na mieszkańców powstał konkurs „Biznes wrażliwy społecznie”. Wyróżnia on najlepsze inicjatywy firm i pokazuje, że społeczna odpowiedzialność biznesu ma obustronne korzyści.

Bardzo często jest też to nakierunkowane na specyfikę danej firmy. Pokazujemy, w czym się specjalizujemy, angażujemy naszych pracowników np. w wolontariat. Ale na przykład współpracujemy też ze szkołami czy uniwersytetami, mogąc w ten sposób wyławiać talenty – przyszłych pracowników.Monika Robaszyńska

Konkurs ma dwa etapy. W pierwszym firmy zgłaszają swoje inicjatywy. Następnie komisja konkursowa spotyka się z nimi i także na podstawie tej rozmowy wyłania zwycięzców. W drugiej edycji mogą wziąć udział przedsiębiorstwa, które zostały nagrodzone już rok wcześniej.

W tym roku mogą zgłosić inną praktykę, którą być może bardziej dopracowały, coś bardziej się w niej rozwinęło. Warto też dodać, że nagrody w naszym konkursie fundują przedsiębiorstwa społeczne.Agata Karchut

Zgłoszenia będą przyjmowane do końca lipca. O konkursie szczegółowo można usłyszeć w całej rozmowie.

Agata Karchut, Monika Robaszyńska

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: