LUBUSKIE:

Bierny zawodowo ma szansę, aby zyskać doświadczenie i kwalifikacje

Od grudnia 2016 roku do końca listopada 2017 trwa projekt „To jest Twoja szansa!”, który skierowany jest do osób biernych zawodowo z województwa lubuskiego, niezarejestrowanych w urzędzie pracy, jako bezrobotni. Daje on szansę na zyskanie kwalifikacji i zatrudnienia w różnorodnych branżach.

Nie każdy potrafi odnaleźć się na rynku pracy, nie każdy również dobrze obiera ścieżkę kształcenia w związku z obecnym rynkiem pracy. Przekwalifikowanie się zawodowo może zająć sporo czasu, ale również odbić się pozytywnie na przyszłości i zapewnić pracę. Do programu może dołączyć 70 osób – 42 kobiety i 28 mężczyzn.

– Dajemy szansę osobom biernym zawodowo, aby zmieniły swoje życie. Mogą wziąć udział w szkoleniach, aby się przekwalifikować, zdobyć dodatkowe kwalifikacje, następnie przejść staż, no i docelowo chcemy, żeby jak najbardziej zdobyć zatrudnienie, w czym pomogą nasi specjaliści, jak doradcy zawodowi, czy pośrednik pracy. – mówiła Anna Wójcik specjalista do spraw rekrutacji i szkoleń biuro projektu „To jest Twoja szansa!”.

Wszelkie szkolenia są certyfikowane, a umiejętności sprawdzane podczas egzaminów, aby jednocześnie zyskać wiedzę i praktykę, która zostanie potwierdzona przez specjalistów. Co cieszy się największym zainteresowaniem? Mężczyźni wybierają przede wszystkim zawody związane z budownictwem, kobiety natomiast kucharstwem i sprzedażą.

Więcej informacji o projekcie „To jest Twoja szansa!” znajdziecie na stronie http://www.twojaszansa.plusk24.pl/ oraz w zapisie rozmowy Mateusza Kasperczyka z Anna Wójcik.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00