LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Biblioteka przechodzi do sieci. Udostępnia książki przez internet [AKTUALIZACJA, LINKI]

Do 25 marca zamknięta będzie biblioteka Norwida. W tym czasie od czytelników nie będą przyjmowane wypożyczone materiały – książki, filmy czy audiobooki. Jeszcze do niedzieli (15 marca) można je oddać do biblioboxu. To czerwona skrzynka przed głównym budynkiem biblioteki.

Wypożyczenia materiałów, które nie są obciążone karami, będą automatycznie przedłużone. Można je zwrócić do końca marca. Kary naliczone przed 15 marca będą jednak utrzymane.

To, że wszystkie budynki biblioteki są zamknięte, nie oznacza braku dostępu do jej zbiorów. Działa m.in. Zielonogórska Biblioteka Cyfrowa.

Poprzez naszą stronę internetową umożliwiamy dostęp do Zielonogórskiej Biblioteki Cyfrowej, a tam można znaleźć materiały w postaci elektronicznej. Na przykład wiele interesujących artykułów i czasopism, w tym naukowych. Ponadto na naszej stronie internetowej, w zakładce „Wirtualna Czytelnia Norwida” znajdą państwo dostęp do szeregu baz internetowych, umożliwiających zdalny dostęp do wielu publikacji. Chociażby elektroniczny dostęp do aktualnych i archiwalnych wydań „Gazety Lubuskiej”. Myślę, ze warto wspomnieć także o bazie Legimi, do której nasi czytelnicy już od dawna mają dostęp zupełnie darmowy.Anna Urbańska

Baza Legimi jest dostępna po otrzymaniu kodu z mediateki Góra Mediów. Można go uzyskać również drogą mailową.

Biblioteka Norwida prowadzi również digitalizację materiałów na żądanie. Czytelnik może zamówić na stronie internetowej skan wybranych fragmentów artykułu lub książki. Otrzyma go w formie cyfrowej. Digitalizacja jest dostępna również poprzez zakładkę “E-usługi” na stronie biblioteki.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: