LUBUSKIE:

Bezpłatne porady psychologiczne NFZ – dostępne na YouTubie

Dobrowolna lub przymusowa izolacja może zwiększać strach i panikę u ludzi. Narodowy Fundusz Zdrowia rozpoczął więc kampanię „Wsparcie psychologiczne w czasie epidemii”. Na YouTubie, na kanale „Akademia NFZ”, będą się ukazywać filmy.

Tematem materiałów będzie np. to, jak radzić sobie z lękiem przed utratą pracy – mówi Joanna Branicka, rzecznik prasowy lubuskiego oddziału NFZ.

Podcasty prowadzone będą przez doświadczonych psychoterapeutów. Jeżeli borykamy się w tym trudnym dla nas czasie z lękiem przed utratą pracy, konfliktami w rodzinie, nie wiemy, jak sobie z tym poradzić – zachęcamy do oglądania podcastów. One są przygotowane właśnie w związku z obecną sytuacją, w jakiej się teraz wszyscy znajdujemy. Warto skorzystać z tych bezpłatnych porad. Zachęcamy do odwiedzania naszego kanału na YouTubie.Joanna Branicka

Filmy będą publikowane w każdy wtorek. Łącznie NFZ przygotuje ich dziesięć. Poniżej podajemy listę tematów, jakie będą poruszane w wideo. Zamieszczamy również pierwszy odcinek cyklu.

  1. Lęk – co zrobić, by Tobą nie zawładnął?
  2. Izoluj się pozostając w kontakcie z innymi
  3. Kontrola – jak jej nie stracić?
  4. Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
  5. Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
  6. Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
  7. Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
  8. Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
  9. Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość?
  10. Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X