LUBUSKIE:

Bezpieczne stoki z KMP – konkurs dla dzieci i młodzieży

Zima i ferie to czas wyjazdów i korzystania ze śnieżnych uroków. Na stokach możemy zobaczyć różnorodne grupy wiekowe – od kilkulatków, po szusujących seniorów. W każdym przypadku należy zachować ostrożność i zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych.

Z doświadczenia wiemy, że trudno na stoku obrócić się za siebie i upewnić, że nikt nie nadjeżdża. Znikąd pojawić się tuż za nami mogą saneczkarz, czy też narciarz lub snowboardzista. Niekiedy osiągają prędkość taką, jak nasze samochody, a wtedy upadek lub też zderzenie z innym korzystającym ze stoku, może okazać się niebezpieczne dla życia.

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze pragnie, aby uczniowie podczas zimowych ferii zachowywali się bezpiecznie. Dlatego również promuje konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży. Polega on na zilustrowaniu „Dekalogu Reguł FIS”, czyli Międzynarodowej Federacji Narciarstwa. Konkurs skierowany jest do osób do 16 roku życia.

Prace należy nadsyłać do 20 lutego, w formacie od A-5 do A-3, wykonane dowolną techniką artystyczną, na adres Komendy Głównej Policji – Biuro Prewencji, ulica Puławska 148/150, 02-514 Warszawa.

Wyniki poznamy 28 lutego, a regulamin znajdziecie m.in. na stronie KMP w Zielonej Górze.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: