HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Będą nowe mieszkania w Zielonej Górze. Rusza rządowy program

W Zielonej Górze już niebawem rozpocznie się budowa mieszkań komunalnych. Wszystko w ramach rządowego programu Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych, do którego z chęcią przystępuje nasze miasto. 

Wczoraj podpisano akt notarialny zawarcia spółki SIM KZN Lubuskie Trójmiasto.  Pierwotnie ma powstać 150 mieszkań w Zielonej Górze, a docelowo nawet 450.  – Ten projekt to strzał w dziesiątkę – zauważa Jarosław Pucek zastępca prezesa Krajowego Zasobu Nieruchomości, który odpowiada za program.

Po pierwsze to projekt, który zakłada, że mieszkania będą powstawać tam, gdzie potrzeba, a więc nie tylko w Zielonej Górze, ale i w miejscowościach w ramach Lubuskiego Trójmiasta. Poza tym dzięki temu będzie można pozyskać bezzwrotną kwotę finansowanie nawet do połowy wartości inwestycji. Resztę będzie finansował preferencyjny kredyt.

Program SIM to szansa dla wielu mieszkańców naszego miasta na własne mieszkanie.  Dariusz Lesicki – wiceprezydent Zielonej Góry  – dodaje, że jest duże zapotrzebowanie na mieszkania komunalne.

18 milionów złotych, które otrzymaliśmy od rządu, to jest podstawa. Zielona Góra ma szansę otrzymać dodatkowe 50 milionów z różnych środków zewnętrznych. Dużo osób nie spełnia wymogów bankowych. Tu będzie szansa, aby 150 rodzin, które chcą otrzymać mieszkania komunalne, mogło je uzyskać.

Pierwsze mieszkania maja zostać oddane do użytku jeszcze w 2022 roku.

SIM KZN Lubuskie Trójmiasto sp. z o.o. to pierwsza tego typu spółka w województwie lubuskim. W jej skład oprócz Krajowego Zasobu Nieruchomości weszły gminy: Czerwieńsk, miasto Nowa Sól, Nowogród Bobrzański, Otyń, Świdnica i miasto Zielona Góra. Na ich terenach mają powstać wielorodzinne budynki mieszkalne. Struktura:

  • Zielona Góra – 450-500 mieszkań
  • Nowa Sól – 150 mieszkań
  • Nowogród Bobrzański – 70 mieszkań
  • Czerwieńsk – 30 mieszkań
  • Otyń – 25 mieszkań
  • Świdnica – 25 mieszkań.

Celem spółki jest budowa mieszkań dla osób, które mają zdolność czynszową, ale nie posiadają zdolności kredytowej. Dzięki tej współpracy na terenie Lubuskiego Trójmiasta ma powstać ponad 800 mieszkań.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: