LUBUSKIE:

Artyści są zdolni do wszystkiego. Nawet zaprosić laureata Konkursu Chopinowskiego!

Finał Lubuskiego Festiwalu Muzycznego

Trzy miesiące trwał Lubuski Festiwal Muzyczny w Kostrzynie nad Odrą. Pora podsumować tę długą muzyczną ucztę. Stowarzyszenie Artystów „Zdolni Do Wszystkiego” zapewnia, że na koncertowy deser warto było tyle czekać!

Finał festiwalu uświetni swoją obecnością Dmitrij Szyszkin, rosyjski pianista i laureat XVII Konkursu Chopinowskiego. Dla stowarzyszenia to o tyle ważny gość, że ma niewiele wolnego czasu.

Tak się szczęśliwie złożyło, że po Konkursie Chopinowskim artysta gościł u nas, w Filharmonii Zielonogórskiej. W trakcie prób i rozmów udało nam się wymyślić, że moglibyśmy wspólnie zagrać koncert. Trzy miesiące temu zagraliśmy kwintety fortepianowe Beethovena i Mozarta w Dąbrowie Górniczej. Zrodził się pomysł, by powtórzyć te koncerty w Zielonej Górze.Michał Mogiła, Stowarzyszenie Artystów „Zdolni Do Wszystkiego”

Na mapie trasy koncertowej Szyszkina znajdują się też inne europejskie miasta. Krótko przed występem w Zielonej Górze grał w Brukseli, a po finale Lubuskiego Festiwalu Muzycznego wybiera się do Moskwy.

Ideą Lubuskiego Festiwalu Muzycznego jest właśnie to, by zapraszać artystów z górnej półki i organizować koncerty w lubuskich miastach. W tym roku poza Kostrzynem nad Odrą był to Łagów i Zielona Góra.

Finałowy koncert festiwalu zabrzmi 5 maja o 18:00 w Filharmonii Zielonogórskiej.

Michał Mogiła

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: