LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Akademik przy Ogrodowej sprzedany!

Trwało to dość długo, ale wreszcie jest szczęśliwy koniec. Dawny akademik „Lech” przy ulicy Ogrodowej ma już nowego właściciela. Uniwersytet Zielonogórski sprzedał obiekt firmie Obiegło Investments za około 4,9 mln zł.

Informowaliśmy również o tym w Radiu Index: charakterystyczny 10-piętrowy wieżowiec dawniej był akademikiem Uniwersytetu Zielonogórskiego. Od 13 lat budynek pozostawał jednak zamknięty, w 2009 roku władze uczelni uznały, że koszty jego utrzymania są zbyt wysokie. Zapadła wtedy decyzja o sprzedaży, cenę oszacowano na około 7,2 mln zł. Nie znalazł się jednak nikt, kto chciałby wyłożyć takie pieniądze za dawnego „Lecha”. Budynek stał pusty i niszczał.

Pojawiały się kolejne koncepcje związane z zagospodarowaniem tego miejsca, mówiło się o stworzeniu mieszkań socjalnych, a nawet o przeznaczeniu obiektu pod tworzony wydział prawa. Ostatecznie nic z tych planów nie wyszło. Niespodziewanie, podczas ostatniego przetargu, warszawska spółka komandytowa Obiegło Investments złożyła propozycję kupna.6 czerwca podpisano akt notarialny.

Źródło: wiadomoscizg.pl 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X