LUBUSKIE:WAŻNE

915 milionów euro dla Lubuskiego! Takich pieniędzy jeszcze u nas nie było

Takich środków nasze województwo jeszcze nie miało! Do Lubuskiego trafi 915 milionów euro. Są to środki zatwierdzone przez ministerstwo funduszy oraz Komisję Europejską. Pieniądze zostaną wykorzystane na realizację programu Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021 – 2027.

Z jakich elementów i priorytetów program będzie się składał? To mówi Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa lubuskiego.

Zadbamy przede wszystkim o budowę zielonej krainy nowoczesnych, inteligentnych technologii. To jest nasza misja od dekady. Będziemy realizować pięć celów: region bardziej konkurencyjny, region inteligentny, region przyjazny środowisku, region, który łącz oraz region silny społecznie.

Jak podkreśla Marcin Jabłoński, członek zarządu województwa lubuskiego, takich funduszy w naszym regionie jeszcze nie było. A pierwsze konkursy dla potencjalnych beneficjentów powinny zostać ogłoszone wiosną tego roku.

Mamy nadzieję, że sprawnie zostaną przeprowadzone zostaną przeprowadzone procedury. Wiemy jak bardzo są to wyczekiwanie pieniądze, na realizację marzeń i aspiracji. 

Władze regionu zapowiadają, że w planach jest zadbanie między innymi o rynek pracy, opiekę medyczną oraz integracje społeczną.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00