HOTLUBUSKIE:UCZELNIA:

700 tysięcy złotych dla Uniwersytetu Zielonogórskiego [WIDEO]

Zarząd województwa lubuskiego zdecydował o kolejnej dotacji dla Uniwersytetu Zielonogórskiego. Tym razem jej wysokość to 700 tysięcy złotych. Dofinansowanie jest związane z tworzeniem nowych kierunków na uczelni: inżynieria lotnicza oraz elektromobilność.

Na co konkretnie pieniądze zostaną wydane? O tym mówi prof. Wojciech Strzyżewski, rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Środki wykorzystamy przede wszystkim na zakup sprzętów dydaktycznych oraz do badań naukowych. Część pieniędzy przeznaczymy również na promocję tych kierunków. 

Żeby stworzyć nowe kierunki studiów, potrzebna jest też wykwalifikowana kadra. W jaki sposób uczelnia zamierza rozwiązać te kwestie? O tym Katarzyna Łasińska, kanclerz Uniwersytetu Zielonogórskiego.

W większości są to pracownicy UZ. Zaczęliśmy również zatrudniać już osoby zajmujące się zawodowo lotnictwem. Do tego ogromnym wsparciem jest zaplecze Aeorklubu. Nie musimy dzięki nim budować tego wszystkiego od podstaw. 

Od razu nasuwa się pytanie jak idą prace przy budowie hali na lotnisku w Przylepie. Bo to tam studenci inżynierii lotniczej będą nabierali umiejętności praktycznych. Mówi Łukasz Porycki, wicemarszałek województwa lubuskiego.

Długo trwało zdobycie pozwolenia na budowę, ale już teraz wszystko jest. Do końca tego roku inwestycja ma się zakończyć. Martwiliśmy się o dostęp do głównego budulca, o stal, ale wszystko jest i idzie zgodnie z planem. 

Dodajmy, że początkowo Uniwersytet Zielonogórski planuje przyjąć po 30 osób na każdy z nowych kierunków.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X