LUBUSKIE:

44 respiratory zamówione do szpitali. Samorząd realizuje pakiet antykryzysowy

Samorządowa osłona antykryzysowa – tak nazywa się pakiet działań, który realizują władze województwa lubuskiego. Jego elementem jest zakup niezbędnego sprzętu medycznego dla szpitali.

– Staramy się jak najszybciej wdrożyć nasze działania. Przekierowaliśmy 50 milionów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – relacjonowała lubuska marszałek.

Wprowadziliśmy do budżetu 45 milionów złotych, ponieważ 5 milionów jest w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i będzie bezpośrednio przekazane szpitalom. Natomiast te 45 milionów podzieliliśmy na: środki ochrony osobistej – 11 milionów 402 tysiące, środki do intensywnej terapii plus 4 ambulanse – 33 miliony. Staramy się jak najszybciej zamówić towar. Wczoraj pracowaliśmy do późnych godzin wieczornych. Wszystkim pracownikom z Departamentu Zdrowia bardzo dziękuję.Elżbieta Anna Polak

Samorząd jest w stałym kontakcie ze szpitalami postawionymi w stan gotowości. Jest to jednoimienny szpital zakaźny w Gorzowie, Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze oraz placówki w Szprotawie i Żarach. Urząd marszałkowski zamawia potrzebny im sprzęt.

Do 2 tygodni będziemy czekać na te urządzenia ratujące życie. Powiem w skrócie: są zamówione 2 tomografy, 5 aparatów USG, 2 aparaty rentgenowskie, 44 respiratory, 86 pomp infuzyjnych i defibrylatory – 18 sztuk. Od rana pracownicy realizują kolejne zamówienia. Departament Zdrowia uzgadnia każdy sprzęt z każdym szpitalem.Elżbieta Anna Polak

Marszałek poinformowała też, ile respiratorów mają lubuskie szpitale. W Torzymiu są trzy, szpital w Gorzowie ma ich 49, a szpital w Zielonej Górze – 45.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X