LUBUSKIE:

3 miliony na projekt mostu w Pomorsku. „Czekamy na całe dofinansowanie”

Samorząd województwa złożył 3 wnioski o dofinansowanie zadań z rządowego programu „Mosty dla Regionów”. Chodzi o mosty w Połęcku, Gościmcu i Pomorsku. Wiadomo już, że pozytywną opinię otrzymała inwestycja w ostatniej z miejscowości.

Marszałek Elżbieta Polak przypomniała, że budowa mostu w Pomorsku jest bardzo ważną inwestycją. Często bowiem Lubuszanie nie mogą korzystać z przeprawy promowej.

Woda na Odrze od kilku lat nie pozwala na skorzystanie z promów. Od wielu lat inwestycja jest oczekiwana przez mieszkańców. Były pewne zawirowania, bo uzyskaliśmy wcześniej pisemną informację, że nasz wniosek przeszedł ocenę formalną i że największe szanse ma właśnie inwestycja w Pomorsku. Później pojawiły się informacje, że jednak nie. Udało się to zdementować. Będziemy starać się o kolejne dwie inwestycje, nie odpuszczamy.Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa lubuskiego

Dotacja z rządowego programu została przekazana na pierwszy etap prac związanych z budową mostu w Pomorsku.

Przypomnę, że to jest drobna kwota w stosunku do całości, bo na proces projektowy, którego wartość będzie wynosić prawdopodobnie nieco ponad 3 miliony. A później potrzeba jeszcze około 100 milionów. Czekamy na to, aż otrzymamy potwierdzenie, że rząd dofinansuje te inwestycję w pełnej, deklarowanej kwocie, czyli w 80%.Marcin Jabłoński, członek zarządu województwa lubuskiego

– Uzyskaliśmy, na razie ustnie, zapewnienie, że cała inwestycja otrzyma dofinansowanie i możemy śmiało ją planować. W ciągu miesiąca dostaniemy to na piśmie, w ramach umowy – mówiła marszałek w nawiązaniu do spotkania z wojewodą.

Realizacja zadania w Pomorsku zajęłaby około 4 lata.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: