POLSKA I ŚWIAT:

Zagłosuj na ekologiczne logo UE!

Swój głos można oddać na do 31 stycznia 2010 r. na stronie internetowej, gdzie umieszczono trzy projekty dopuszczone do finału. Wskazać można jednak tylko jeden z nich.
Nowe logo ma m.in. pomóc w promowaniu ekologicznego rolnictwa oraz służyć ochronie konsumentów. W odróżnieniu od obecnego, umieszczanie nowego znaku będzie obowiązkowe w przypadku wszystkich pakowanych produktów ekologicznych pochodzących z 27 państw członkowskich i spełniających normy w zakresie etykietowania.
– Przeprowadzając internetowe głosowanie Komisja Europejska pragnie upewnić się, że nowe logo przypadnie do gustu jak największej liczbie osób. Jednocześnie otwarty proces selekcji wpisuje się w ważniejszy cel, a mianowicie uświadamia obywatelom znaczenie sektora rolnictwa ekologicznego – powiedziała Mariann Fischer Boel, komisarz ds. rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich.
Nowe logo ma stanowić emblemat UE zarówno w Unii jak i poza jej granicami. Zgodnie z założeniami KE, powinno być łatwe do zapamiętania i kojarzyć się z Unią oraz z rolnictwem ekologicznym bez uciekania się do słów lub liter.
Ogłaszając konkurs na ekologiczne logo UE, który trwał od kwietnia do czerwca 2009 r., Komisja Europejska powierzyła to zadanie studentom kierunków artystycznych i związanych z projektowaniem z całej Europy. Swoje propozycje przedstawiło łącznie 3 422 przyszłych projektantów. Pierwszy etap konkursu zakończono, a międzynarodowe jury wybrało do finału trzy propozycje.
Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymają nagrody o wartości – odpowiednio – 6000, 3500 i 2500 euro.

Autor: KE

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00