POLSKA I ŚWIAT:

Ubezpieczenia na każdą okazję [reklama]

W efekcie rośnie zainteresowanie ubezpieczeniami, które stają się synonimem poczucia bezpieczeństwa i dobrej inwestycji „na wszelki wypadek”. Firmy ubezpieczeniowe, wychodząc naprzeciw swym klientom, oferują coraz szerszy asortyment polis. Oznacza to, że dziś ubezpieczyć można już prawie wszystko: swe mieszkanie, samochód, zdrowie oraz życie. Czy warto korzystać z tak szerokich możliwości ubezpieczeń? Jakie polisy są najcieplej przyjmowane przez Polaków?

Ubezpieczenia komunikacyjne – nie tylko OC

Popularność tej formy ubezpieczeń bierze się przede wszystkim z obowiązkowej w Polsce polisy OC. Wielu kierowców decyduje się jednak na skorzystanie z szerszego pakietu i wybiera dodatkowo ubezpieczenie AC oraz NNW. Taki pakiet daje maksimum poczucia bezpieczeństwa i pewność, że odszkodowanie pokryje nie tylko szkody wyrządzone innym uczestnikom ruchu drogowego (jak to ma miejsce w przypadku OC), ale również właścicielowi pojazdu, np. w razie jego uszkodzenia lub kradzieży.

Ubezpieczenie mieszkania i znajdujących się w nim sprzętów

Taka polisa ma jeden cel: ochronić ubezpieczonego przed nieprzewidzianymi wydatkami związanymi z mieszkaniem. Większość ofert towarzystw ubezpieczeniowych skierowana do właścicieli mieszkań lub domów jednorodzinnych obejmuje takie zdarzenia losowe, jak zniszczenia powstałe w wyniku zalania, pożaru lub warunków pogodowych: huraganów lub gradu. Dodatkowo polisa taka może chronić dom oraz znajdujące się w nim sprzęty przed kradzieżą z włamaniem. Taką opcję najchętniej wybierają ci, którzy w swym domu przechowują cenne przedmioty i dzieła sztuki.

Ubezpieczenia na życie

Ubezpieczenie rodzinne na życie jest jednym z najważniejszych punktów w ofercie każdego zakładu ubezpieczeniowego. Wykupienie takiej polisy jest uważane za jedno z najrozsądniejszych posunięć każdego, kto uważa się za głowę rodziny i jej głównego żywiciela. Ubezpieczenie na życie chroni nie tyle ubezpieczonego, co właśnie jego najbliższych: współmałżonka, dzieci lub starszych rodziców. Taka polisa jest coraz częściej obiektem zainteresowania tych wszystkich, którzy nawet po swej śmierci chcą zapewnić finansowe wsparcie swym najbliższym.

Autor: www.signal-iduna.pl

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: