ARTYKUŁ SPONSOROWANYPOLSKA I ŚWIAT:

Najciekawsze rezerwaty Kenii

Powrót do natury

Możliwość kontaktu z dziką przyrodą jest dla wielu turystów największym walorem Kenii. Ten kraj można obecnie odwiedzić bez większych problemów. Bilety lotnicze oraz dogodne połączenia sprawiają, że do Nairobi czy Mombasy wybrać się może każdy. Turyści, którzy boją się podróżować po Czarnym Lądzie, mogą odgrywać ten kraj wraz z biurem podróży, np. fly.pl, w którego ofercie Kenia już dawno zajęła ważną pozycję. Co warto zobaczyć w Afryce?

Najwspanialsze rezerwaty przyrody

Kenia swą popularność zdobyła dzięki rezerwatom, uznawanym za najcenniejsze ostoje dzikiej przyrody na świecie. Które z nich warto zobaczyć? Kiedy jechać na safari w Kenii? Najlepiej wtedy, gdy w Polsce panują mrozy. W okresie zimowym Kenia przyciąga dogodnymi warunkami do wypoczynku oraz do podziwiana zwierząt. Miejscem, które najlepiej nadaje się do urządzania safari w Afryce, jest Park Narodowy Serengeti, którego kenijska część znana jest jako rezerwat Masai Mara. Turyści zaglądają tu jednak głównie ze względu na możliwość poznania rdzennych mieszkańców tej części Afryki. Masajowie, którzy do dziś żyją na terenie rezerwatu zgodnie ze swą tradycją, są bez wątpienia czynnikiem działającym na turystów niczym magnes. Wielką atrakcją w Kenii jest też wyprawa na safari do rezerwatu Samburu. Słonie, lwy oraz tradycyjne osady plemienia Samburu sprawiają, że i ten rezerwat przyciąga uwagę, a wspomnienia z podróży po jego terenie na długo zapisują się w pamięci. Inną atrakcją jest Park Narodowy Jeziora Nakuru, którego symbolem stały się stada flamingów. Goszcząc w Afryce wartozobaczyć też jej najsłynniejszy szczyt – Kilimandżaro. By móc się cieszyć jego widokiem, wystarczy odwiedzić Park Narodowy Amboseli – jeden z najcenniejszych rezerwatów biosfery na świecie i najważniejszych obiektów na liście UNESCO.

Spotkania z Afryką: moc atrakcji dla każdego

Przygoda z Afryką może mieć różne oblicza. Wakacje w Kenii to dla jednych wypoczynek w hotelu oraz na plażach nad Oceanem Indyjskim. Dla innych jedynym godnym polecenia kontaktem z Kenią jest wyprawa na safari w jednym z tutejszych parków i poznawanie przyrodniczego bogactwa tego kraju. Tutaj każdy miłośnik egzotycznych podróży znajdzie dla siebie moc atrakcji, dzięki którym wspomnienia z wizyty na Czarnym Lądzie sprawiać mu będą wiele przyjemności.

Autor: Art. sponsorowany

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: