POLSKA I ŚWIAT:

Na siłowni – czy warto zwiększyć poziom testosteronu i HGH.

Kiedy w 1946r kulturystyka zaczęła być coraz popularniejszym sportem, bracia Joe i Ben Weiderowie stworzyli Międzynarodową Federację Kulturystyki. Pionierzy nowo narodzonej dyscypliny musieli metodą prób i błędów sprawdzać które składniki w ich posiłkach pozwalają nabrać więcej siły czy rozbudować muskulaturę. Od tamtej pory wiele się zmieniło. Dzisiaj na rynku mamy olbrzymi wybór suplementów zarówno w formie sproszkowanej, kapsułkach, tabletkach, jak i płynnej, czy żelowej.  To doskonały sposób na uzupełnienie niedoborów składników pokarmowych w diecie, oraz przezwyciężenie stagnacji treningowej, to bezpieczne i przebadane preparaty, ale pamiętaj aby korzystać tylko z legalnych suplementów diety. Tak przedstawia się podstawowy podział odżywek ze względu na przeznaczenie:

– odżywki służące do budowania masy mięśniowej – gainery (bulki), kreatyna, białko, odżywki potreningowe, węglowodany,

– odżywki mające na celu redukcję tkanki tłuszczowej – spalacze termogeniczne, L-Karnityna, CLA i produkty hamujące łaknienie,

– odżywki służące rzeźbieniu ciała – białko, aminokwasy, odżywki przed treningowe, HMB, antykataboliki

– odżywki wspomagające produkcje testosteronu i hormonu wzrostu ( które również służą do budowania masy mięśniowej ) – prohormony naturalne, DAA, suplementy na testosteron, Tribulus Terrestris.

Przyjrzyjmy się odżywkom które wpływają na podniesienie poziomu hormonu wzrostu i testosteronu. Stosowanie takich suplementów zwiększa budowę masy mięśniowej oraz regenerację potreningową, stymulują produkcję HGH i testosteronu. Jeżeli zależy nam na sportowej sylwetce wtedy poziom hormonu wzrostu ( HGH – Human Growth Hormone )zwany również somatotropiną, powinien być jak największy. Możemy to osiągnąć włączając do suplementacji treningowej zakazane w sporcie sterydy anaboliczne, lub podnieść ich poziom w sposób całkowicie naturalny. Suplementy te całkowicie bezpiecznie podnoszą poziom produkcji HGH, dzięki czemu szybciej zwiększymy muskulaturę z jednoczesnym szybszym spalaniem tkanki tłuszczowej. To uniwersalny i najprawdopodobniej najsilniejszy hormon anaboliczny ( mocniejszy od testosteronu ) – zatrzymujący białko w mięśniach i powiększający rozmiary muskulatury. HGH jest jednym z hormonów anabolicznych, produkowanych przez przysadkę mózgową, przyspiesza i zwiększa syntezę białek przez pobudzenie wydzielania insulinopodobnego czynnika wzrostu (IGF-1). HGH odpowiedzialny jest za rozpad tkanki tłuszczowej, przekazuje komórce tłuszczowej sygnał do lipolizy, uwalniając w ten sposób kwasy tłuszczowe do krwiobiegu. Komórki tłuszczowe ulegają skurczeniu dzięki czemu ilość podskórnej tkanki tłuszczowej ulega znacznemu zmniejszeniu, co gwarantuje trenującemu niesamowity wprost przyrost masy mięśniowej przy jednoczesnym traceniu tłuszczu.

Testosteron z powodów anabolicznych, spędza sen z powiek większości sportowców, bywa nadużywany w sporcie zawodowym i amatorskim, coraz częściej wśród stałych bywalców siłowni. Testosteron to steroidowy hormon płciowy, dzięki któremu sportowcy mogą kształtować siłę , szybkość, wytrzymałość i masę mięśniową, promuje wzrost mięśni szkieletowych oraz zmniejszenie masy tkanki tłuszczowej. Wysokie stężenie obu hormonów przyniesie sukcesy nie tylko w sporcie ale również w pracy zawodowej czy zdobywaniu kobiet.

Idealnie dobrany skład można znaleźć w Probolanie 50. Produkt zamówisz w sklepie z odżywkami http://mocarni.pl/

Autor: Artykuł zewnętrzny

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: