POLSKA I ŚWIAT:

Europa bez granic na fotografiach

Kryzys Unii Europejskiej i próby destabilizacji doprowadzają do obaw Europejczyków. Tym razem jednak o granice Europy zadbają fotografowie.

Konkurs fotograficzny Partii Europejskich Socjalistów w Komitecie Regionów ma na celu pobudzić kreatywność Europejczyków i jednocześnie wzbudzić myślenie na temat obecnego stanu Unii Europejskiej. Zniesienie granic przez jednych jest omawiane w formie sukcesu, przez innych porażki. Teraz fotografowie amatorzy i profesjonaliści swoim okiem spojrzą na to, czym są granice, w jaki sposób się zmieniają i jak wpływają na nasze życie.

Wyobraź sobie Europę bez granic – to hasło konkursowe, które może zmieniać niektóre poglądy i stabilizować inne. W obecnej sytuacji Unii Europejskiej jest to pojęcie dość płynne, którego zwolenników i przeciwników nie brakuje.

W konkursie fotograficznym udział mogą wziąć osoby pełnoletnie, będące mieszkańcami Europy. Pomysły, które mogą być inspiracją znajdują się w „chmurze” na stronie konkursu http://pes.cor.europa.eu/. Prace można nadsyłać do 30 czerwca. Nagrodą są aparat fotograficzny o wartości dwóch tysięcy euro oraz trzydniowa wycieczka do Brukseli dla dwóch osób.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: