LUBUSKIE:POLSKA I ŚWIAT:

Diecezja zielonogórsko-gorzowska wspiera poszkodowanych w nawałnicach

W miniony weekend wiele województw nawiedziły nawałnice. Żywioł okazał się tragiczny w skutkach. Spore straty odnotowano m.in. na Pomorzu. Pomoc organizuje Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

Caritas diecezjalna otrzymała informację z prośbą o pomoc na rzecz poszkodowanych w nawałnicach i burzach. Z racji tego, że są to pobliskie diecezje i województwa, chcemy w ten apel się włączyć. Uruchomiliśmy zbiórkę publiczną, którą będziemy prowadzić dla wszystkich z terenu diecezji, którzy chcą pomóc.Dominika Danielak

Pieniądze można przekazać na następujący numer konta:

BZ WBK S.A. II O. Zielona Góra

08 1090 1636 0000 0001 0345 8964 

lub

wysłać SMS z hasłem WICHURA  pod numer 72052 

Dochód z akcji w całości będzie przekazany dla potrzebujących. Do zielonogórsko-gorzowskiego Caritasu mogą się też zgłaszać osoby z pomocą rzeczową.

Jeżeli ktoś chciałby takiego wsparcia udzielić, prosimy najpierw o wcześniejszy kontakt. Będziemy dowiadywać się, jak możemy te rzeczy przekazać, żeby konkretne rzeczy trafiały do osób, które najbardziej ich potrzebują. Jak najbardziej będziemy to przyjmować i pomagać.Dominika Danielak

Na miejscu kataklizmu będą również wolontariusze. Pomogą mieszkańcom przy usuwaniu szkód, zwłaszcza osobom starszym i samotnym.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: