KULTURA:LUBUSKIE:MUZYKA:POLSKA I ŚWIAT:WOŚP

Bez Focha! Ruszył Pol’And’Rock Festival

“Mój dom murem podzielony. Podzielone murem schody. Po lewej stronie łazienka. Po prawej stronie kuchenka.” – słowami “Arahji” Kultu, Jurek Owsiak – szef Fundacji WOŚP rozpoczął 24. Najpiękniejszy Festiwal Świata.

Śpiewali wszyscy. Cały tłum festiwalowiczów. Tak rozpoczął się Pol’And’Rock Festival.

Nie dzielmy się. Bądźmy jednością. Niech was nikt nie dzieli. Nie idźcie tam, gdzie jest język nienawiści. Nie idźcie, gdzie każdy próbuje znaleźć jakiś problem. Idźcie tam, gdzie jest wzajemna miłość. Pokażcie, że ten kraj potrafi funkcjonować w tak piękny sposób.Jurek Owsiak

Następnie na scenie pojawili się reprezentanci Ziemi Lubuskiej: marszałek Elżbieta Anna Polak i burmistrz Kostrzyna Andrzej Kunt. Nie zabrakło również Romana Polańskiego. Hasłem “Odjazd” festiwalowa machina odjechała po raz 24.

https://www.facebook.com/index96fm/videos/10161056621085657/

Godzina W

O wzajemnej miłości, pokoju oraz skutkach wojny organizatorzy mówili ze sceny już dzień przed rozpoczęciem festiwalu. O godzinie 17:00 rozbrzmiały syreny, po raz pierwszy w tym roku wpuszczono tłum pod Dużą Scenę, a następnie rozwinięto dobrze już znaną uczestnikom festiwalu sektorówkę. Przy akompaniamencie Mazurka Dąbrowskiego uczczono 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

fot. Marcin Fijałkowski

Pol’And’Rock Festiwal to jeden z największych festiwali w Polsce i na świecie. W tym roku po raz 24. Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podziękuje sobie, wolontariuszom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas trzech dni festiwalu uczestnicy mogą wziąć udział w ponad 816 wydarzeniach związanych z kulturą, muzyką, nauką i zdrowiem. Nie każdemu jednak impreza przypada do gustu. Od 3 lat organizatorzy zmagają się również z opinią imprezy o podwyższanym ryzyku. O magii miejsca, panującym klimacie, najbardziej wyczekiwanych artystach oraz o opinii komendanta gorzowskiej policji rozmawialiśmy z najważniejszymi gwiazdami festiwalu – uczestnikami.

To nie status imprezy o podwyższonym ryzyku jest największym problemem organizatorów. Meteorolodzy zapowiadają ogromne upały w całym województwie, a Kostrzyn nie pozostaje od tego wyjątkiem. Na festiwalowym polu panuję prawdziwa temperaturowa gorączka. Organizatorzy apelują o niezamykanie się w gorącym namiocie, przyjmowanie dużej ilości płynów oraz niespożywanie jedzenia, które ma dłużej niż 24 godziny.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: