POLSKA I ŚWIAT:

Aktywność na miarę Nobla – Studenckiego Nobla. Trwają zapisy do konkursu

Aby zdobyć Nobla, nie trzeba spędzać lat nad badaniami naukowymi. Nagroda może być dopiero wstępem do kariery, jeżeli już w trakcie studiów mamy na koncie wybitne osiągnięcia. Dla takich osób został stworzony Studencki Nobel.

Nagrodę przyznaje co roku Niezależne Zrzeszenie Studentów. W ten sposób organizacja promuje ludzi, dla których życie uczelni to nie tylko wykłady, ćwiczenia i laboratoria. Najlepsi polscy studenci rywalizują w ośmiu kategoriach konkursowych, m.in. sztuka, fizyka i astronomia, dziennikarstwo i literatura oraz działacz. Punktowane są takie formy aktywności, jak publikowanie tekstów naukowych i literackich, udział w konferencjach i pracach badawczych oraz działalność w organizacjach studenckich bądź w samorządzie terytorialnym.

Cele konkursu to promowanie najbardziej zdolnych studentów w kraju, ułatwienie im wejścia na rynek pracy oraz propagowanie nauki, przedsiębiorczości i aktywności prospołecznej.

Uczestnikami mogą być studenci studiów licencjackich, magisterskich lub jednolitych magisterskich, którzy potwierdzą swój status kopią zaświadczenia o studiowaniu i wypełnią formularz. Zgłoszenia do bieżącej edycji przyjmowane są do 23 kwietnia.

W ramach Studenckiego Nobla wybierani są również laureaci branżowi, uczelniani oraz regionalni. W 2009 roku najlepszą studentką województwa lubuskiego została Anna Reder z Uniwersytetu Zielonogórskiego. W 2011 r. zajęła dodatkowo trzecie miejsce w Polsce.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: