KULTURA:LUBUSKIE:POL'AND'ROCK:POLSKA I ŚWIAT:ZIELONA GÓRA:

Wylicytuj gitarę Slasha z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

2 oblicza gitar Szymona Chwalisza - wywiad!

Gdy 6 lat temu Szymon Chwalisz projektował pierwszą woodstockową gitarę, nie spodziewał się, że dzięki niej może dołożyć dużą pieniężną cegiełkę do Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W minionym roku instrument został wylicytowany za rekordową liczbę pieniędzy. Ten rok zwiastuje kolejne osiągnięcie. W szczególności, że gitary są aż dwie!

Pierwsza z nich z pewnością zapisze się na długo w pamięci Szymona Chwalisza. Została stworzona specjalnie dla Slasha – legendarnego gitarzysty rockowego, który chętnie zaangażował się w projekt gitary.

Przy pomocy Pawła Ostrowskiego z zespołu The Sixpounder i Rafała Lemańskiego prowadzącego oficjalny Fan Club Guns`ów podjeliśmy współpracę ze Slash`em, tworząc dla niego unikatowego Gibsona. Razem z nim zaprojektowaliśmy ten niepowtarzalny wzór, jaki widnieje na gitarze. Pomalowałem gitarę i spotkałem się ze Slash`em podczas koncertu Guns`n Roses w czerwcu 2017 r gdzie wiosło zostało podpisane i zapadła decyzja, że trafi na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.Szymon Chwalisz

Drugi instrument to kolejna woodstockowa gitara, która rokrocznie tworzona  jest specjalnie  na finał WOŚP-u. Jak zawsze na korpusie instrumentu Nędznego Malarzyny muszą pojawić twarze oraz autografy osób, które wzięły udział w minionej edycji Przystanku Woodstock. Podczas tej edycji artysta zdecydował się na Roberta Biedronia, Wojtka Pogorzelskiego z grupy Oddział Zamknięty, Justynę Chowaniak – wokalistkę Domowych Melodii, czy Douga Aldricha z The Dead Daisies. Obok nich znalazła się również twarz Włodka „Paprodziada” Dębowskiego z Łąki Łan, Piotra Bukartyka, oraz Waldemara Nowakowskiego – woodstockowicza, który w konkursie radiowym wygrał udział w gronie sportretowanych. Obecna woodstockowa gitara jest szóstą, którą Szymon Chwalisz stworzył dla Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Podczas 25 Finału WOŚP  gitarę zlicytowano  za sumę ponad 50 tys. zł.

Już teraz, podczas kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy możecie wziąć udział w licytacji o gitary.  Instrumenty znajdują się  w czołówce najchętniej oglądanych i licytowanych przedmiotów. O szczegółach w rozmowie z Kariną Nicińska opowiedział ich twórca Szymon Chwalisz:

Link do aukcji znajdziecie poniżej:

http://aukcje.wosp.org.pl/szymon-chwalisz-gitara-woodsotckowa-2017-i5608999

http://aukcje.wosp.org.pl/gitara-slasha-z-guns-n-roses-od-szymona-chwalisza-i5608987

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: