POL'AND'ROCK:

Wszystkimi drogami i każdym środkiem transportu na Pol’and’Rock Festival

Jak co roku na początku sierpnia, wszystkie drogi prowadzą do Kostrzyna nad Odrą. To właśnie tam przez najbliższe dni będzie odbywać się jedna z największych muzycznych imprez w Polsce – Pol’and’Rock Festival. Dla wszystkich, wybierających się na kilka dni lub na pojedyncze koncerty postanowiliśmy sprawdzić najważniejsze informacje drogowe i podsunąć niestandardowe pomysły.

Pieszo, rowerem, a nawet kajakiem

Każdy z uczestników ma swój, często oryginalny pomysł na to, w jaki sposób dostać się na festiwal. Z roku na rok pomysły zaskakują coraz bardziej. Podczas poprzedniej edycji Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa lubuskiego, zachęcała do skorzystania z roweru, otwierając tym samym na festiwalu stację Rowelove Lubuskie. W tym roku z tego pomysłu korzysta Rafał.

Możecie dołączyć się do mnie na trasie. Pokażemy, że można jechać tanio i zdrowo. Potrzebujesz tylko roweru i sprzętu biwakowego. Organizatorzy Festiwalu zadbali o nas i swoje jednoślady będziemy mogli bezpiecznie zaparkować w Lubuskiej Strefie.Rafał, organizator rowerowej trasy na festiwal

Do Rafała i innych uczestników festiwalu możecie dołączyć w każdym momencie wyznaczonej trasy. Śledzić ją możecie klikając na zdjęcie:

fot. Roweremnawoodstock

W tym roku po raz pierwszy w 25-letniej historii festiwalu zdecydowano się przypłynąć kajakiem.

Od początku wszystko zaplanowałem pod tę wyprawę. To będzie 6 dni po około 60 km. Wypłynąłem w piątek o świcie. Przez ponad 300 kilometrów mam już tylko rzekę.Tomek, inicjator spływu kajakowego

Każde uderzenie wiosła o wodę, przybliża Tomka o około pół metra. Przez całą trasę musi machnąć wiosłami… 716 razy.

Z powodu tegorocznych problemów z połączeniami pociągów, duża cześć uczestników wybiera się na festiwal pieszo. Tak powstała między innymi inicjatywa „Olej Kolej. Skazani na buta”. Trasa rusza z Berlina, skąd uczestnicy mają do Kostrzyna 90 km. Czas przejścia oszacowano na 21 godzin. Prześledzić ją możecie TUTAJ.

Pociągiem i autobusem

70 specjalnych pociągów przywiezie na miejsce i odwiezie do domów uczestników 25. Pol’and’Rock Festival. 55 składów to pociągi zorganizowane przez samorządy wojewódzkie i urzędy marszałkowskie. Pozostałe połączenia zapewnione zostały dzięki zmianom decyzji spółek Przewozy Regionalne i PKP Intercity.

Do Kostrzyna dojeżdżają bezpośrednio autobusy z Myśliborza, Słubic, Szczecina, Gorzowa Wielkopolskiego oraz Dębna. W tym roku autobusy przyjadą również ze Świdnicy – więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

Autem

Ci, którzy decydują się na dojazd samochodem osobowym, muszą pamiętać, że w czasie festiwalu w Kostrzynie nad Odrą od wtorku rano funkcjonuje zmieniona organizacja ruchu. Zaleca się wjazd do Kostrzyna objazdami, dzięki czemu skrócicie sobie czas oczekiwania na wjazd i przejazd przez miasto. Szybciej dostaniecie się również na parkingi, których najwięcej zorganizowano na wjeździe do miasta od strony DW 132. Gościom ze wschodu poleca się drogę na Gorzów Wielkopolski i dalej podróż drogą nr 132. Jak dojechać do pól namiotowych ,,Malinowskiego” oraz ,,Na wzgórzu Grudzia”? Sprawdź mapę i podpowiedzi.

Bank podróży

Organizatorzy zachęcają do kontaktowania się i wspólnej podroży przez stronę bankpodrozy.polandrockfestival.pl! Na stronie https://polandrockfestival.pl/informacje/dojazdy znajduję się również informacja o prywatnych przejazdach.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: