POL'AND'ROCK:

Woodstock na półmetku! Zobaczcie, co działo się od czwartku [PRZYSTANEK WOODSTOCK]

23. Przystanek Woodstock powoli przechodzi do historii. Uczestnicy najpiękniejszego festiwalu świata przez 3 dni mieli okazje wziąć udział w ponad 816 wydarzeniach. Dużym powodzeniem cieszyły się koncerty House of Pain, grupy Hey i Amon Amarth. Jednak woodstockowiczów w tym roku najbardziej przyciągnęły spotkania z gośćmi na Akademi Sztuk Przepięknych. Podczas tegorocznej edycji na górce ASP spotkaliście się miedzy innymi z gen. Mirosławem Różańskim, Robertem Biedroniem, czy Maciejem Orłosiem. Dziś kolejna moc wrażeń!

W porówaniu do poprzedniej edycji czwartek przyniósł woodstockowiczom więcej słońca. O godzinie 15:00 pod Dużą Sceną zebrało się ponad 50 tysięcy uczestników, czekających na oficjalne rozpoczęcie 23. edycji. Na 4 woodstockowych scenach nie zabrakło mocnych brzmień takich jak Materia, Trivium, czy zespołu Prong.

Miejsce znalazło się również dla reprezentantów polskich legend rock’n’rolla. Swoje jubileusze świętował Oddział Zamknięty oraz grupa Wilki. Świta Roberta Gawlińskiego oprócz zaprezentowania wydannej 25 lat temu Niebieskiej Płyty, przedłuża swoją koncertową setlistę o dodatkowe 40 minut na swoje największe przeboje. Ten koncert na długo zapisze się w pamięci Jurka Owsiaka. O tym, które wydarzenia podobały się prezesowi Fundacji WOŚP najbardziej posłuchacie poniżej:

Noc z czwartku na piątek była dla woodstockowiczów najtrudniejsza. Wielu uczestników festiwalu rano obudziło się z podtopionym namiotem, mokrymi ubraniami i butami. Na szczęście już przed południem było wiadomo, że drugi dzień festiwalu będzie najgorętszym dniem.

Dotyczyło to również koncertów i spotkań na ASP. Po fenomenalnym koncercie Orange Goblin, najpiękniejsza publiczność świata rozgrzana do czerwoności cierpliwie czekała na muzyków z House of Pain. To właśnie ich koncert można śmiało uznać, za jedno z najlepszych widowisk 23 edycji. Podobnie, jak występ grupy Amon Amarth. Wikingowie zagrali swoje wszystkie największe muzyczne sztandary, a efekty pirotechniczne, dodały koncertowi prawdziwej magii.

Mówiąc o najbardziej klimatycznych koncertach nie mozemy pominąć tegorocznego Złotego Bączka – zespołu Hey. Podczas ich koncertu woodstokowicze niejeden raz mieli powodu do wzruszeń. Łez szczęścia nie oszczędzała również sama Kasia Nosowska.

Największą popularnością cieszyły się jednak spotkania na wzgórzu ASP. od godziny 10:00 woodstockowicze mieli okazję spotkać się między innymi z Adamem Bodnarem, Robertem Biedroniem, czy Maciejem Orłosiem. Rozmowę z ostatnim gościem poprowadził Piotr Kraśko. Nic zatem dziwnego, ze spotkanie z jednym z najbardziej cenionych dziennikarzem w Polsce okazało się frekwencyjnym fenomenem.

Dziś kolejna moc wrażeń. Od godziny 15:00 na Dużej Scenie po raz ostatni w tym roku wystartują kolejne koncerty. Na początek zaprezntuje się warszawska grupa Nocny Kochanek. Ten koncert z pewnością przyciągnie tłumy fanów, którzy uwielbiają heavy-metal w najbardziej dowcipnym wykonaniu.

O 16:20 woodstockowicze będą świadkami koncertu największej gwiazdy muzyki reggae w Europie. Gorącą atmosferę ich występu może zwiastować ostatnie wydawnictwo Dub Inc. – koncertowa petarda „Paradise Tour”. Jedną z sobotnich gwiazd, której woodstockiwcze są najbardziej ciekawi jest brytyjska grupa Slaves. O wszystkich koncertach oraz innych wydarzenia odbywajacych się w ostatni dzień festiwalu opowiedział Krzysztof Dobies – rzecznik prasowy Przystanku Woodstock:

W tym momencie szacuje się, ze na 23. Przystanek Woodstock dotarło już ponad 220 tys. ludzi. Do Kostrzyna nad Odrą przybyły 262 pociągi – specjalne, rejsowe i międzynarodowe. Ogromne wrażenie robi również liczba samochodów. Policja podaje, że na parkingach przygotowanych dla woodstockowiczów są dokładnie 15 684 samochody, natomiast w pobliżu terenu festiwalu jest ok. 20 tys. aut. Liczba jednak z każdą kolejną godziną się zwiększa.

Poniżej kilka zdjęć z tegorocznego Przystanku Woodstock:

Partnerem relacji z 23 Przystanek Woodstock jest firma “Konsigo Centrum Ubezpieczeń” – Troszczymy się o Twoje bezpieczeństwo.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: