POL'AND'ROCK:

Na Woodstock z najmłodszymi ! [PRZYSTANEK WOODSTOCK]

Przystanek Woodstock już od 23 lat łączy pokolenia. Co roku na festiwalowym polu możemy zobaczyć weteranów, którzy uczestniczyli w pierwszej edycji, jak i tych, którzy wraz z nimi poznają Woodstock po raz pierwszy. Mamy dla Was kilka rad, o których powinniście pamiętać zabierając swoich najmłodszych ze sobą do Kostrzyna nad Odrą.

Wszystkie prognozy sprzyjają tegorocznej edycji. W przeciwieństwie do roku poprzedniego ma być słonecznie, pięknie i bez deszczu przez całe trzy dni festiwalu. Stąd organizatorzy apelują tym bardziej do rodziców, aby nie zapomnieć o dopasowanym nakryciu głowy oraz o podaży odpowiedniej ilości wody. Poniżej znajdziecie listę zasad, które przygotowali dla Was organizatorzy 23. Przystanku Woodstock w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników:

  • Załóżcie dziecku opaskę na nadgarstek z numerem telefonu kontaktowego. Chodzi tu o możliwość nawiązania kontaktu z Wami, gdy dziecko się zgubi i ktoś dorosły będzie chciał mu pomóc. Opaski takie możecie dostać na głównych bramach przy wejściu na teren festiwalu oraz w punkcie informacyjnym Pokojowego Patrolu na pasażu handlowym.
  • Wytłumaczcie dziecku, kim jest Pokojowy Patrol, czyli nasi wolontariusze w czerwonych koszulkach. Przekażcie dziecku, że gdy zgubi się najlepiej, żeby szukało właśnie takich osób, ponieważ oni mu pomogą odnaleźć rodziców.
  • Pamiętajcie, że dziecięcy słuch jest dużo bardziej wrażliwy na głośne dźwięki niż słuch dorosłych. Warto więc w czasie trwania koncertów ubrać dziecku słuchawki ochronne tłumiące dźwięki.
  • Bardzo ważna jest także ochrona przed udarem słonecznym i odwodnieniem, czyli założenie dziecku nakrycia głowy, posmarowane kremem z filtrem i podawanie dużej ilości napojów do picia. Zadbajcie, aby maluch miał wygodne, wysokie buty, które zapobiegną urazom.
  • Nie zostawiajcie dzieci samych w namiocie! Ani w dzień, kiedy panuje upał, ani w nocy, kiedy jest ciemno i mogą się bać. Teren festiwalu jest rozległy i panuje na nim ogromny ruch i odnalezienie dziecka może być wyjątkowe trudne.
  • Zabierzcie ze sobą podstawowe lekarstwa oraz te regularnie przyjmowanie przez dzieci.
  • Pamiętajcie, że gdy decydujecie się na udział w Festiwalu wraz z dzieckiem nie jesteście już odpowiedzialni tylko za siebie. Przystanek Woodstock może być wspaniałą rodzinną przygodą, należy jedynie przestrzegać paru zasad i odpowiednio się przygotować.

W tym roku organizatorzy postarali się również o atrakcje przygotowane z myślą o naszych najmłodszych. W ramach akcji “Kino za Rogiem” już od środy (2.08) dzieci mogą skorzystać z oferty filmowej. Największe czeskie kinowe animacje dostępne będą również w Czeskim Domu. W stosiku fundacji Viva! czekają na Was interaktywne quizy wiedzy o prawach zwierząt. W Akademii Małego Podróżnika na młodych odkrywców czekają: bańki giganty, malowanie buziek, warsztaty etnograficzne, rysowanki i manufaktura recyklingu. W dniach 3-5 sierpnia 2017 r. od godziny 10.00 do 18.00 dorośli mogą przyprowadzić swoje pociechy do namiotu Akademii, a sami odpocząć na pufach w strefie rodzica po nocnych koncertach.

 

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: