POL'AND'ROCK:

“Nie zabierzecie nam tego festiwalu”! Wielkie otwarcie i “godzina W” na 25. edycji Pol’and’Rock Festival

To było najpiękniejsze i najbardziej wzruszające otwarcie, jakie miało miejsce w 25. letniej historii Pol’and’Rock Festival. Dwie godziny później orkiestra zbudowana z serc festiwalowiczów, pod batutą Jurka Owsiaka, uczciła poległych w czasie powstania warszawskiego.

Co wyjątkowego jest w tym festiwalu? Tu różnorodność nie jest szykanowana. Jest ceniona, tolerowana i zrozumiana. To na ten festiwal, który przez lata odbywał się w innych miejscach, co roku tysiące ludzi przyjeżdża z różnych stron świata, by na te 3 dni poczuć się prawdziwie wolnymi, móc przytulić się do nieznajomego, otoczyć się ludźmi “dobrymi i miłymi”, bo w obecnych czasach “Hejt im nie gra”.

„Widzę, że stworzyliśmy tu niesamowitą bańkę z tych ludzi, z tej krwi, tych serc. Tu są wszyscy: kibice, ludzie religijni, którzy maja rożne poglądy. Wszyscy potrafimy być tu razem. Dziękujemy Wam. Jak Was nie kochać. Możecie nam nie dawać pociągu, możecie zakazywać, ale nigdy nie odbierzecie nam tego festiwalu” – mówił Jurek Owsiak

Z okazji jubileuszu Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy postanowiła przygotować dla festiwalowiczów i oglądających z całego świata kilka niespodzianek. Rozdane uczestnikom imprezy słoneczniki symbolizują Przystanek Woodstock w Żarach, widowiskowy pokaz samolotów przygotowanych przez strefę Red Bull – wielki powrót, a wyświetlana krótka historia festiwalu miała przypomnieć, co niezmiennie od 25 lat pozostaje główną ideą wydarzenia.  Zapis transmisji możecie zobaczyć na naszym fanpage’u :

https://www.facebook.com/index96fm/videos/873696226356975/

To już tradycja! Podczas 25. edycji Pol’and’Rock Festiwal uczczono poległych w czasie powstania warszawskiego.

1 sierpnia 1944 roku o godzinie 17:00 oddziały Armii Krajowej wystąpiły przeciwko okupowanej przez wojska niemieckie Warszawie. Powstanie trwało 63 dni i zakończyło się 3 października. W powstaniu zginęło kilkanaście tysięcy żołnierzy oraz kilkaset tysięcy cywili. Co roku w rocznicę wybuchu powstania warszawskiego, organizatorzy, festiwalowicze oraz wolontariusze z Pokojowego Patrolu gromadzą się przy Dużej Scenie Pol’and’Rock Festiwal, by uczcić minutą ciszy wszystkich poległych 75 lat temu. W tym roku z tej okazji przerwano koncert zespołu Black Stone Cherry. Pod scenę podjechały również samochody ratownicze, które punktualnie w godzinę “W” włączyły syreny.

Całość możecie zobaczyć poniżej:

https://www.facebook.com/index96fm/videos/634565293695500/?__tn__=kC-R&eid=ARC-tKDACAVwyxgCO7LNMZEZNfHBcQv1G2el6CEPqEt_JgQOqyquBRpmW_vFXDWP3vAS0xEJuAcost4B&hc_ref=ARTVwnl54-cKRoUlQ0bAYBAKtiiz1sjZ7P4l48W8fTQA0BAJA9N_QIqmxrrcaR3pgVU&fref=tag&__xts__%5B0%5D=68.ARBSLJusqwENaxZW4MMxDYKpnkB9ipgRd4NcVdKQWnXjutaJBhKb2YI28oUvHDA7XmUEbuZKU31PNbCCmtyRsLjpmlF2LNxNhxrafBJlqJh4faIPrEvLocHoR75zBOmQThySBtyvmuKMe6Es0Td2zKGRv7Nguhvwsnu_fx8VEgrr8uUKzgysPjea4lV9BJhC8QBP2GqGMPSadws2sDXglErBgWhAphe1xnevON3Lk6tdRyXpkJNWcGmgR4Zo99EBqk1i1uUiPpGYqqoBWfHBjU-m1gfNMkOMxu6z5WoOTR2D5xu8oMLY_trs3mZvQkfKHDRIUA4

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: