LUBUSKIE:POL'AND'ROCK:

Na Pol’and’Rock Festival dotrzesz pociągiem, samochodem, a nawet… samolotem! [MAPA I PARKINGI]

25. Pol’and’Rock Festival już naprawdę bardzo blisko. Pierwsi uczestnicy Najpiękniejszego Festiwalu Świata dotarli do Kostrzyna nad Odrą już o wiele wcześniej. Dla tych, którzy swoją podróż jeszcze planują, kilka wskazówek miał Jurek Owsiak.

Bardzo popularnym środkiem transportu są pociągi. Mimo wcześniejszych trudności, zostaną uruchomione dodatkowe połączenia. Dla festiwalowiczów będzie przygotowanych 70 pociągów – 15 “marszałkowskich” i 55 samorządowych.

Mamy więc 70 pociągów 5 przewoźników. Tu jest tylko maleńki kłopot, więc, już z tego miejsca mówię – jeżeli chcecie przyjechać i wyjechać tak, żeby nie było żadnych problemów – kupujcie od razu bilety powrotne. Sprzedaż biletów – u nas na polu, a także na dworcu w Kostrzynie. W zeszłym roku chyba było 25 kas, w tym roku mamy 6-8, ale jeszcze nie wiemy, co będzie dalej. I taki apel do wszystkich, którzy do nas jadą: dbajcie o te pociągi, bo te pociągi to jest obywatelski ruch.Jurek Owsiak, szef fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Osobom, które na festiwal wybiorą się samochodem, polecana jest droga na Gorzów Wielkopolski i dalej droga nr 132. To zapobiegnie korkom w Kostrzynie.

27 lipca, w sobotę, już będzie niemożliwy wjazd na pole, pod scenę, żeby zostawić namiot. Wcześniej będzie można wjechać, zostawić namiot, wyjechać, bo tam nie mogą stać samochody. Pole Malinowskiego zapełnia się do oporu. Jak się zapełni – stop i wtedy korzystacie z wszystkich innych miejsc, które będa zapełnione przez miasto. Mieszkańcy miasta – uważajcie na zamykanie różnych dróg w związku ze zbliżającą się datą festiwalu. Każdego dnia któraś z ulic przy festiwalu będzie zamykana.Jurek Owsiak

W Kostrzynie nad Odrą przygotowane będą płatne parkingi. Koszt postoju to 20 złotych od samochodu.

Po raz pierwszy na Pol’and’Rock Festival będzie można dotrzeć także samolotem. Najbliższe lotniska to Zielona Góra-Babimost, Berlin-Schönefeld lub Berlin-Tegel, Szczecin-Goleniów oraz Poznań-Ławica.

Korzystać można również z Banku Podróży – bazy ogłoszeń na stronie festiwalu, w której kierowcy proponują transport na teren imprezy.

Tegoroczny Pol’and’Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą odbędzie się między 1 a 3 sierpnia.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: