LUBUSKIE:POL'AND'ROCK:

Jerzy Górski gościem Akademii Sztuk Przepięknych [PRZYSTANEK WOODSTOCK]

Akademia Sztuk Przepięknych to miejsce ważnych spotkań i rozmów. To tutaj prowadzone są dyskusje na temat religii, wolności czy poświęcenia. Co roku organizatorzy Przystanku Woodstock zapraszają największe polskie nazwiska i dbają o różnorodność tematów. Pierwszym tegorocznym gościem ASP na 24. edycji festiwalu będzie Jerzy Górski.

Nie bez powodu Jerzy Górski nazywany jest “Master of Sport’s Management”. Ekspert ma na swoim koncie  m.in. piętnaście startów w triathlonie na dystansie IRONMAN (3,8 km pływanie, 180 km jazda rowerem i bieg 42,195 km) i ponad pięćdziesiąt ukończonych maratonów. Ponadto Jerzy Górski to zwycięzca najbardziej prestiżowych zawodów świata na dystansie Double Ironman (7,6 km pływanie, 360 km jazdy rowerem, 85 km biegu) z 1990 roku z czasem 24:47:46.

W 2012 roku został doceniony przez Polski Komitet Olimpijski, w ramach 45. Konkursu Fair Play, za całokształt dokonań w triathlonie, ze szczególnym uwzględnieniem powrotu po przejściach do aktywnego życia. Szkoleni przez niego zawodnicy w Centrum Sportowe Głogowski Triathlon w latach 1992- 2006 zdobyli w różnych kategoriach wiekowych ponad 100 medali Mistrzostwach Polski w triathlonie i w duathlonie.

mat.prasowe

W minionym roku wśród gości Akademii Sztuk Przepięknych znaleźli się: Paweł Gużyński, Filip Chajzer, gen. Mirosław Różański, Jarosław Gwizdak, dr Adam Bodnar, (Rzecznik Praw Obywatelskich), Maciej Orłoś, Robert Biedroń, Przemysław Kossakowski, Bartłomiej Topa, Łukasz Kościuczuk oraz twórcy sztuki “Stopklatka” Teatru im. Juliusza Osterwy z Gorzowa Wielkopolskiego.

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia 2018 roku w Kostrzynie nad Odrą. Na 4. scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: