LUBUSKIE:POL'AND'ROCK:

Jedziesz na Pol’and’Rock? Po co ci wersalka? O ekologii na festiwalu

Na Pol’and’Rock Festival będzie muzycznie, kolorowo i ekologicznie. Organizatorzy imprezy chcą mieć swój wkład w ochronę środowiska i tworzyć pozytywny wizerunek festiwalu. Pomóc mogą jak zawsze sami uczestnicy, którzy zjadą do Kostrzyna nad Odrą.

Jurek Owsiak wraz z partnerami Pol’and’Rock Festival ogłosił, że na kostrzyńskim polu będą dominować surowce wtórne. Samorząd województwa zapewni recyklomaty. Za wrzucone do nich puszki i butelki będzie można otrzymać punkty, a następnie wymienić je na gadżety. Pojawią się również plastikowe bidony na wodę.

W taki bidon plastikowy, który jest pozbawiony szkodliwych związków, będziemy zaopatrywać festiwalowiczów, by mogli nalać sobie wody. Zachęcamy też, żeby przyjeżdżać ze swoimi bidonami.Krzysztof Śpiewek, Allegro

Osoby na festiwalu będą mogły wziąć udział w akcji “Zaraz będzie czysto”. Powiodła się już w tamtym roku, będzie więc kontynuowana.

Zbierajcie śmieci, pomóżcie nam je segregować. Dostaniecie worki, donieście je do jednego z kilkudziesięciu miejsc. Te worki będziemy dalej segregować, wywozić śmieci z festiwalu. Publika zaskoczyła nas totalnie. Znoszono nam tak dużo worków, że nie nadążaliśmy. W tym roku będziemy mieli 38 punktów, kilkadziesiąt tysięcy worków, 4 punkty segregacji śmieci.Jurek Owsiak

Owsiak zaapelował również do festiwalowiczów, aby zabierali ze sobą płócienne torby. Robiąc zakupy w pasażu handlowym, otrzymają opakowania z papieru. Na napoje będą dostępne kubki z biodegradowalnego plastiku, ozdobione symbolami festiwalu, więc będzie można wziąć je na pamiątkę. Ekologiczny będzie również transport artystów, bo po terenie festiwalu pojadą dwa elektryczne auta.

Problemem są odpady wielkogabarytowe, takie jak meble. Dlatego organizatorzy mają prośbę do mieszkańców i festiwalowiczów, żeby nie zabierali ich ze sobą lub nie wyrzucali.

Nie “uszczęśliwiajcie” nas tym. Widzimy masę jakichś wersalek. To chyba jedyne miasto w Polsce, które rokrocznie wymienia wersalki i fotele. Ale nam to niezwykle przeszkadza, trzeba gdzieś to wywieźć, w związku z czym spada to na nas. Prosimy o to, żeby miejsce po sobie zostawić czyste.Jurek Owsiak

Po zakończeniu Pol’and’Rock Festival pozostaje do posprzątania około 400 ton odpadów.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: