POL'AND'ROCK:

23 dni do 23 Przystanku Woodstock ! Co w tym roku?

Już tylko 23 dni pozostało nam do 23 edycji najpiękniejszego festiwalu świata- Przystanku Woodstock. Po raz kolejny wydarzenie odbędzie się w Kostrzynie nad Odrą od 3 do 5 sierpnia. Jak co roku na te 3 sierpniowe dni oczy całej Polski będą zwrócone na województwo lubuskie, które stanie się kulturalnym centrum naszego kraju.

Idea “Miłość, Przyjaźń, Muzyka” po raz 23 zjednoczy stałych bywalców festiwalu, nowicjuszy, gości z zagranicy oraz z za oceanu.  A dziać się będzie nie mało. Koncerty, warsztaty, spotkania oraz dyskusje z najważniejszymi ludźmi w kraju, czy teatr to tylko część propozycji jaką co roku oferują nam organizatorzy Przystanku Woodstock. Na 4 scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. Wystąpią m.in. Archive, Amon Amarth, Trivium, Orange Goblin, Kyle Gass Band, The Qemists, Nothing But Thieves, Michał Urbaniak & Urbanator, Slaves, Prong, Wilki, The Bloody Beetroots, Łąki Łan, Tabu, Blues Pills, Dub Inc., Mando Diao, Clock Machine, Frank Turner & The Sleeping Souls, Annisokay, Molotov Jukebox, House Of Pain, Speaker First, RSC, Mesajah, LemON, Zdrowa Woda, Roan, Counterfeit, Pawbeats Orchestra, Skicki-Skuik, EABS, Wojciech Mazolewski Quintet oraz New Model Army. Jak co roku nie brak różnorodności, bo muzyka, jak i Woodstock istnieje ponad podziałami.

Co jeszcze przyciąga na Przystanek Woodstock? Nie tylko muzycy z całego świata. W ramach Akademii Sztuk Przepięknych ponownie odbędą się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki i sportu. Na 23 Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą zobaczycie się z Robertem Biedroniem, który w latach 2008 – 2016 był członkiem Rady Doradczej Praw Człowieka przy Open Society Foundations. Obecnie jest Prezydentem miasta Słupska. Od 2015 jest członkiem Kongresu Władz Lokalnych i Regionalnych Rady Europy. W piątek 4 sierpnia 2017 o godzinie 11:30 na Akademii Sztuk Przepięknych będziecie mogli spotkać się z Maciejem Orłosiem. Gospodarz programów telewizyjnych, konferansjer i prowadzący wydarzenia specjalne, konferencje oraz gale. Jeden z najbardziej popularnych prezenterów telewizyjnych w Polsce – laureat 4 Wiktorów, w tym Super Wiktora 2011 za całokształt dokonań oraz dwóch Telekamer. Przez 25 lat prowadził Teleexpress – program informacyjny o najdłuższej historii w Polsce. Obecnie w Telewizji WP prowadzi #dziejesię 16.50 – przegląd najważniejszych i najświeższych informacji ze świata, z akcentem na sprawy polskie w ujęciu krajowym i lokalnym. Wśród tegorocznych gości znaleźli się Gen. Mirosław Różański, Przemysław Kossakowsk, dr Adam Bodnar – Rzecznik Praw Obywatelskich, sędzia Jarosław Gwizda, o. Paweł Gużyński, Bartłomiej Topa oraz Łukasz Kościuczuk.

Jak co roku, będziecie także mogli brać udział w różnych formach warsztatów artystycznych oraz angażować się w szereg inicjatyw społecznych i obywatelskich. Na terenie Akademii Sztuk Przepięknych zaprezentują się liczne organizacje oraz projekty dotyczące takich dziedzin jak: Prawa człowieka i Edukacja Globalna, Zdrowie, Psychologia i Rozwój Osobisty, Ekologia, Podróże, Kultura, Hand Made, Sport, Walka z uzależnieniami oraz Nauka i Wiedza. Na tegorocznym ASP znajdziecie stanowiska: Fundacji DKMS, Polskiej Akademii Rozwoju Osobistego, Fundacji Greenpeace Polska czy Węgierskiego Instytut Kultury.

Na stronie http://woodstockfestival.pl/każdy z uczestników 23 Przystanku Woodstocku , na każdy dzień festiwalu  może stworzyć swój własny harmonogram wydarzeń, w których chciałby wziąć udział

Przypominamy, że 23 edycja Przystanku Woodstock odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą.

 

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: