InformacjeZIELONA GÓRA:

Konferencja “Spektrum Płodowych Zaburzeń Poalkoholowych (FASD) – bagaż na całe życie”

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zielonej Górze, Biuro Profilaktyki  i Przeciwdziałania Uzależnieniom serdecznie zaprasza na konferencję „Spektrum Płodowych Zaburzeń Poalkoholowych (FASD) – bagaż na całe życie”, która odbędzie się w dniu 27 listopada br. w Zielonej Górze w Hotelu Ruben (Sala Rubinowa).

Konferencja jest adresowana do psychologów, lekarzy, psychoterapeutów, pedagogów, pracowników uczelni, logopedów, pracowników socjalnych, kuratorów, rodzin zastępczych i wszystkich, którzy w swojej pracy spotykają się z problematyką FASD.

W czasie konferencji swoje prelekcje wygłoszą:

prof. dr hab. n. med. Robert Śmigiel-„FASD – powszechna, ale wciąż mało znana choroba”

Magdalena Borkowska – KCPU- Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom – Dział Profilaktyki i Edukacji Publicznej „Kobieta – Alkohol – FASD”

dr n. społ. psycholog Teresa Jadczak-Szumiło  „Model pomocy dla dzieci z FASD” oraz „Prezentacja programu pilotażowego prowadzonego przez MOPS – BPiPU dotyczącego diagnozowania dzieci z FASD”

dr n. med. Ewa Głuszczak – Idziakowska  “Wpływ alkoholu na rozwijający się płód. Konsekwencje spożywania alkoholu przez kobiety ciężarne”

Rejestracja uczestników od godz. 8.30 do 9.00.
Zakończenie konferencji godz. 14.00.

Warunkiem uczestnictwa w konferencji jest wypełnienie karty zgłoszeniowej dostępnej na stronie internetowej Biura Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom www.probal.zielonagora.pl. Zgłoszenia można przesyłać do dnia 20 listopada na adres poczty elektronicznej Biura: profilaktyka@mops.zgora.pl

Ilość miejsc ograniczona. Więcej informacji na stronie internetowej Biura Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom  oraz pod numerem telefonu 68 411 51 70

Konferencja została objęta honorowym patronatem Dyrektora Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom pana Piotra Jabłońskiego oraz Prezydenta Zielonej Góry pana Janusza Kubickiego.
Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00