InformacjeZIELONA GÓRA:

Jak oni recytują!

Luty. Miesiąc, w którym odbywają się szkolne eliminacje konkursów recytatorskich. Dzisiaj uczniowie Gimnazjum nr 1 w Zielonej Górze zmierzyli się z tą niełatwą sztuką sceniczną.

 

Niektórzy lubią poezję – pisała Wisława Szymborska. Niektórzy- czyli nie wszyscy. Na szczęście w kwestii konkursów recytatorskich niczego się nie musi, mimo że odbywają się w szkole ( o niej też wspomina poetka).Są młodzi, którzy lubią recytować i kochają poezję.Ponad trzydziestu uczniów wzięło udział w pierwszym etapie konkursu.

Agnieszka Opala, nauczycielka języka polskiego

Agnieszka Opala i Joanna Kaźmierczak zorganizowały etap szkolny. Zadbały również o nastrój. Na stołach były świece, na scenie przygaszone światło. Zaproszenie organizatorek  przyjęła Anna Aleksandrowicz z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Zielonej Górze i jednocześnie poetka. Nie tylko brała udział w pracach Komisji Konkursowej, ale przede wszystkim zaprezentowała uczniom swoje utwory.

Anna Aleksandrowicz

Są tacy, którzy poezję tworzą i tacy, którzy ją recytują. Tę sztukę perfekcyjnie opanowały trzy laureatki etapu szkolnego, które w kwietniu wezmą udział w eliminacjach miejskich. Są nimi: Dominika Wiatrowska, Daria Felińska i Weronika Lenart.

Dominika Wiatrowska, Daria Felińska i Weronika Lenart – laureatki

Członkowie komisji- między innymi- wicedyrektor Piotr Bachoński czy uczennica Apolonia Lenckosz oceniali stopień opanowania pamięciowego tekstu, dykcję, dobór repertuaru i sposób „widzenia” utworu przez ucznia, czyli interpretację. A jak oceniono poziom?

Piotr Bachoński, wicedyrektor Gimnazjum nr 1 w Zielonej Górze

I ja tam byłam, poezją się karmiłam.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi!

 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: