InformacjeLUBUSKIE:

Ekonomia społeczna, czyli pieniądze dla równowagi i integracji

Dofinansowywanie Centrów Integracji Społecznej oraz projekt „Efekt Synergii” to dwa pionierskie programy Urzędu Marszałkowskiego i Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej, które mają m.in. wyrównywać szansę i wspomagać mieszkańców w trudnych sytuacjach życiowych.

Urząd Marszałkowski postanowił w roku 2016 dofinansować takie Centra Organizacji Społecznej jak m.in. Stowarzyszenie „Klub Edukacja”, Stowarzyszenie „Zielona Przystań”, czy też Fundacje Centrum Rozwoju Społeczno – Edukacyjno – Gospodarczego, oraz Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna na łączną kwotę 45 000zł. O dofinansowaniu i jego beneficjentach opowiedział Wicemarszałek Województwa– Romuald Gawlik

Wicemarszałek Województwa– Romuald Gawlik

Dotacje otrzymało również Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna. Prezes jego zarządu – Augustyn Wiernicki, przybliżył funkcjonowanie organizacji oraz istotę działania Centrów Integracji Społecznej.

Augustyn Wiernicki – Prezes Zarządu Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu im. brata Krystyna

Drugi projekt, czyli „Efekt Synergii – koordynacja lubuskiej ekonomi społecznej” realizowany jest przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej, jest jednak o wiele większy, gdyż przewiduje on dofinansowania w łącznej kwocie 2 491 530,29 zł. O jego działaniach poinformował Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej – Jakub Piosik.

Jakub Piosik – Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej

Co ważne, na terenie województwa postawną dwa Zakłady Aktywności Społecznej. Jeden z nich zostanie otworzony pierwszego września bieżącego roku w gminie Szprotawa. Utworzenie drugiego natomiast planowane jest na rok 2017 w Kamieniu Wielkim. O pieniądzach na ten cel oraz na utworzenie Centrów Integracji Społecznej opowiedział Dyrektor Departamentu Infrastruktury Społecznej – Sławomir Kulczyński.

Sławomir Kulczyński – Dyrektor Departamentu Infrastruktury Społecznej

Oba projekty mają służyć mieszkańcom województwa, sprzyjać inkluzji społecznej oraz  przeciwdziałać rozwarstwianiu się społeczeństwa.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: